Case Study
Grupa Eurocash

Eurocash usprawnił pracę zdalną dzięki Microsoft 365!

Grupa EurocashGrupa Eurocash
Logo Klienta

Grupa Eurocash

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 15 tysięcy niezależnych sklepów. Na ten moment grupa zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników w całej Polsce.

Wyzwanie

Grupa Eurocash szukała przede wszystkim bardzo dobrego narzędzia do współpracy między zespołami. Chciała w ten sposób wzmocnić relacje pracowników oraz zagwarantować sprawny przepływ informacji wewnątrz organizacji.

Rozwiązanie

Projekt został podzielony na dwa etapy. Pierwszym etapem było wdrożenie usługi Microsoft 365, która miała zagwarantować lepszą współpracę. Microsoft 365 pozwala zespołom dążyć do wspólnego celu w czasie rzeczywistym, umożliwiając im współtworzenie dokumentów w programach Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Rozwiązania Office 365 i OneDrive dla firm sprawiają, że kontrola nad plikami jest łatwiejsza niż dotychczas, dzięki mechanizmowi automatycznego tworzenia kopii zapasowych dokumentów i łatwemu dostępowi do wcześniejszych wersji. Microsoft Teams zwiększa produktywność grupy pracowników dzięki rozbudowanym możliwościom czatu, wideokonferencji i udostępniania plików. Pracownicy mogę pracować z każdego miejsca na ziemi, z dowolnego urządzania, bez obawy o bezpieczeństwo. Zachowują pełną kontrolę nad napiętym harmonogramem dnia i w każdej chwili mają dostęp do aktualnych zasobów firmy.

W Grupie Eurocash zostały przeprowadzone również warsztaty Change Management. Kierownictwo, świadome zagrożeń, wynikających z wprowadzenia tak dużych zmian w komunikacji wewnątrz firmy chciało mieć pewność, że pracownicy będą gotowi i przekonają się do tej zmiany. Szkolenia zakończyły się sukcesem, a nasza współpraca trwa. Change Management jest szkoleniem prezentującym uznane za najlepsze w świecie biznesu metody zarządzania zmianą. Można śmiało powiedzieć, że w tym projekcie stanowiło bardzo ważny element w drodze do sukcesu. Jako zespół certyfikowanych trenerów przeprowadzamy takie warsztaty z najwyższą skutecznością.

Wyniki

Transformacja cyfrowa w Grupie Eurocash doprowadziła do niemałej rewolucji:

 • Zwiększenie bezpieczeństwa.
 • Zwiększenie poziomu niezawodności rozwiązań IT.
 • Mniejsza liczba zapytań do działu helpdesk.
 • Pozyskanie narzędzia do zarządzania online.
 • Ograniczenie fizycznego sprzętu.
 • Ułatwienie przepływu dokumentów.
 • Skrócenie czasu na szukanie plików.
 • Możliwość współtworzenia pliku z innymi użytkownikami.
 • Sprawna komunikacja w zespołach.
 • Sprawna komunikacja z partnerami.
 • Pracownicy świadomi zasadności wprowadzania zmian w organizacji.
 • Ograniczenie używania papieru.

Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(