Intranet to doskonałe środowisko do usprawnienia procesowania wniosków, zapytań, podań napływających od pracowników. Na automatyzacji procesów pracowniczych mogą skorzystać nie tylko działy HR czy administracja, ale osoby odpowiedzialne za sprzedaż czy marketing.

Tworzone przez nas intranety w SharePoint przy wsparciu Power Automate i Microsoft Teams mogą przyczynić się do integracji wielu narzędzi biznesowych wykorzystywanych codziennie w Twojej firmie.

Czy zastąpią nas roboty?

Jesteśmy świadkami rewolucji, która od wielu lat była zapowiadana przez twórców science-fiction. Zbliżamy się do momentu, kiedy ilość pracy wykonywanej przez roboty będzie przewyższać tą zależną od ludzkich rąk. Automatyzacja pracy to proces nieuchronny, który zdążył zautomatyzować hale magazynowe, linie produkcyjne, a teraz postępuje w firmowych biurach. To zwykle mało skomplikowane i monotonne prace, choć nie ma żadnych wątpliwości, że w ciągu najbliższych lat ten trend będzie ulegał zmianom. Przykładem na to może być maszyna z 2013 roku, która w USA dawkuje pacjentom na salach operacyjnych środek usypiający – propofol. Okazuje się, że komputer radzi sobie znacznie lepiej w odczytywaniu wyników radiologicznych niż niejeden anestezjolog.

Eksperci z firmy analitycznej Gartner szacują, że do 2025 roku ponad 30% miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych zostanie zautomatyzowanych. Roboty, oprogramowanie lub smart urządzenia już teraz wykonują czynności, które może wykonać człowiek dysponującym średnim ilorazem inteligencji na poziomie 100. Jeśli przyjmiemy, że inteligencja robotów będzie systematycznie wzrasta, to za kilka dekad maszyny przekroczą możliwości ludzkiej populacji. Co wydarzy się dalej? Mariaż maszyn i ludzi? Póki co to człowiek podejmuje ostateczne decyzje o tym, w jaki sposób wykorzystać informacje dostarczone przez maszynę. To my odpowiadamy za ich programowanie dbając o swój komfort.

Automatyzacja procesów w dziale HR jako sposób na efektywne wdrażanie dobrych praktyk.

Konsekwencja we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań przez firmy to szansa na sprostanie konkurencji. Jednak znalezienie praktyki, która wpłynie na usprawnienie procesów to jedno. Kluczem jest efektywne jego wdrożenie i wprowadzenie sprawdzonych mechanizmów. Spisanie procedury i ich publikacja w intranecie jest już niewystarczająca. Jedyną skuteczną metodą jest wprowadzenie aplikacji biznesowych, które wpływają na automatyzację. Wspieramy w tym inne firmy poprzez tworzenie przepływów pracy w Power Automate.

Specjaliści HR mają sporo na głowie, zmuszeni są często śledzić kwestie administracyjne każdego pracowników. Można im jednak w tym pomóc, ponieważ wiele z tych czynności się powtarza. Zadania te wymagają odpowiedniej dokumentacji. Intranet w SharePoint może być kompleksowym narzędziem, które umożliwia usprawnienie działań działu HR. Przepływ wniosków, zapytania czy podania pracowników to nie wszystko. Możliwe jest stworzenie grafiku pracy oraz urlopów w aplikacji Shifts w Microsoft Teams. W intranecie możemy też każdemu pracownikowi dać miejsce do edytowania i nanoszenia danych profilowych. Wszystkie te usprawnienia mogą być zarządzane przez administratorów.

Zadbaj o sprawne przepływy pracy i wieloetapowe procesy biznesowe

Wykorzystywana przez nas usługa Power Automate pozwala zaprojektować logikę procesu bez użycia kodu. Projektant przygotowujący przepływ za pomocą przycisków akcji i danych wejściowych poprzez przeciąganie i upuszczanie może stworzyć pożądane usprawnienia. Projektowane przez nas procesy mogą uruchamiać, zwracać dane do aplikacji w celu wyświetlania informacji użytkownikowi. Power Automate pozwala na korzystanie z ponad 200 połączonych źródeł niezależnie od ich lokalizacji. Ścisła integracja z SharePoint i Microsoft Teams zapewnia pożądaną automatyzację.

Power Automate to także narzędzie dla profesjonalnych deweloperów, którzy mogą na tej podstawie rozszerzać posiadanej już przez Ciebie procesy biznesowe. Usprawnienie powtarzających się zadań i procesów bez użycia papieru za pomocą narzędzi Microsoft pomogą skupić uwagę Twoich pracownik na najważniejszych obszarach działania firmy. Intranet wraz z zautomatyzowanymi procesami stanie się uproszczonym cyfrowym środowiskiem pracy.

Co zyskasz automatyzując procesy pracownicze w swoim intranecie?

  • Obniżenie kosztów – wzrost wydajności pozwala zaoszczędzić czas pracowników. Dzięki temu obniżysz koszt każdego z procesów administracyjnych. Wpłynie to nie tylko na Twój portfel, ale pracowników, którzy docenią wsparcie nowych technologii w realizowaniu ich codziennych obowiązków.
  • Dedykowane aplikacje – to nieograniczony wachlarz rozwiązań intranetowych, dzięki któremu dostosujesz i stworzysz indywidualne procesy i przepływy oparte o technologię Power Automate.
  • Usprawnienie pracy działu HR, administracji i innych – usprawnij procesy takiej jak rejestracja wniosków urlopowych, aplikowanie na wakaty i wiele innych. Dla swoich marketerów i konsultantów przyspieszysz procesy sprzedażowe oraz te dotyczące kampanii marketingowych. Wszyscy zaoszczędzą czas, a tym samym produktywność Twojego przedsiębiorstwa zdecydowanie wzrośnie!
  • Łatwe programowanie – rozwiązania, które proponujemy są proste w obsłudze, wyznajemy zasadę no-code, dzięki której w tworzenie procesów w intranecie będzie mógł zaangażować się praktycznie każdy.
  • Zmniejszenie ryzyka błędów – automatyzacja wyklucza pomyłki ludzkie, o które łatwo w prostych i rutynowych zadaniach. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, a przede wszystkim nie narazisz na szwank reputację firmy.
  • Lepszy wgląd w procesy biznesowe – ustandaryzowanie przepływów dokumentów to kopalnia użytecznych i cennych informacji dla kadry zarządzającej. Wiedza na temat procesów pomoże Ci podejmować szybsze i trafniejsze decyzje. Wyłapiesz też „wąskie gardła”, które wymagają optymalizacji.
  • Usprawnienie współpracy i komunikacji wewnętrznej – automatyczne procesy w intranecie zminimalizują ryzyko chaosu informacyjnego. Twoi pracownicy nie będą musieli poszukiwać doraźnych rozwiązań usprawniających ich współpracę.
  • Poprawa bezpieczeństwa – automatyzacja intranetu to większa transparentność spraw, które muszą być zgodne z przepisami wewnętrznymi firmy, jak i prawem pracy. Za sprawą Power Automate i SharePoint łatwiej będzie Ci nad tym zapanować.

Jak pomożemy Ci w usprawnieniu procesów i przepływów intranetowych?

Nie digitalizuj bałaganu i zyskaj na elastyczności z naszymi specjalistami. Automatyzacja procesów w intranecie jest sama w sobie procesem, nad którym trzeba się zastanowić.

Wesprzemy Cię w ich ciągłym udoskonalaniu i wskażemy Ci jakie zmiany powinieneś do nich wprowadzić. Z nami dotrzymasz kroku ewoluującym potrzebom biznesowym i dynamice otoczenia firmy. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie narzędzia i nauczymy Twoich pracowników jak je wykorzystywać.

Bazując na zdobytym doświadczeniu przeprowadzimy praktyczną automatyzację procesów intranetowych, które będą swoistym wstępem do cyfrowej transformacji Twojej firmy.

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.