Rozwiązania zabezpieczające firmy Microsoft pomagają chronić nie tylko urządzenia, dane, ale przede wszystkim ludzi przed cyberzagrożeniami. Za ich sprawą możliwe jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w chmurze. Tylko przy wykorzystaniu wysokiej jakości zabezpieczeń twoja firma będzie mogła wykazać się innowacyjnością. Poznaj kompleksową ochronę dla wszystkich urządzeń, aplikacji i chmury.

Rosną obawy przed cyberatakami

Czy doszły do ciebie informacje na temat kolejnych przypadków internetowej kradzieży tożsamości? Dane osobowe są niezwykle cennym łupem. To najprostsza droga dla hakera do przejęcia tożsamości, konta bankowego, serwera oraz uzyskania dostępu do bezcennych danych całej firmy. Te ostatnie stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Liczba ich kradzieży stale rośnie, podobnie jak poniesione wielomilionowe straty finansowe z tego tytułu. Cyberprzestępcy stosują różne metody i narzędzia, a ich sposoby działania są coraz bardziej wyszukane.

Sytuacja ta może dotyczyć nawet użytkowników dbających o bezpieczeństwo w sieci. Wystarczy, że serwis, z którego korzystają, zostanie zaatakowany przez hakerów. Przykładowo, sprytny oszust, znając już dane zawarte na profilu społecznościowym, może je wykorzystać, nawet jeśli mają „tylko” formę zdjęcia. Potencjalnymi zagrożeniami są nie tylko luki w zabezpieczeniach, ale też nieświadomość pracowników. Bezpieczeństwo w organizacji zwiększa się tylko pod warunkiem, gdy posiadana technologia połączona jest z jednej strony z odpowiednimi procesami i politykami, a z drugiej – szkoleniami i świadomymi zagrożeń pracownikami.

My się chmury nie boimy! Kilka praktyk, które pozwolą zadbać o cyberbezpieczeństwo

Brak kompleksowych zabezpieczeń, to brak zabezpieczeń w ogóle! To właśnie bezpieczeństwo teleinformatyczne powinno być twoją pierwszą innowacją na drodze ku transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa. Ochrona organizacji przed czynnikami ryzyka polega na wprowadzaniu zabezpieczeń zasobów wewnętrznych i zewnętrznych. Wymaga to zaimplementowania rozwiązań spełniających potrzeby zgodności i ochrony tożsamości. We współczesnych firmach najwyższą wartość ma bezpieczeństwo w sieci. Wady i zalety rozwiązań, które mają je zapewnić często wpływają na efektywność całego biznesu.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa, które sugerujemy stosować na co dzień i nie tylko w pracy:

 • Nie otwieraj wiadomości poczty elektronicznej niewiadomego pochodzenia oraz załączonych do nich plików i linków. Zwłaszcza, jeśli wskazują okoliczności zdarzeń, które nie miały z tobą udziału;
 • Nie udostępniaj informacji poufnych, haseł i innych danych związanych z identyfikacją i uwierzytelnianiem tożsamości w zewnętrznych serwisach. To zawsze twoja tajemnica!
 • Twoje hasła nie mogę zawierać dostępnych informacji związanych z tobą – daty urodzenia, imienia zwierzątka lub czegokolwiek, co można znaleźć na portalach społecznościowych. Hasło powinno być długie, im więcej znaków tym lepiej – używaj wielu słów, pełnych zdań oraz symboli, wielkich liter lub cyfr;
 • Nigdy nie używaj jednego hasła do kilku różnych kont;
 • Chroń sprzęt służbowy przed dostępem dla osób niepowołanych;
 • Korzystaj z aktualnego oprogramowania antywirusowego, systemu operacyjnego i innych programów;
 • Korzystaj z bezpiecznych programów zgodnych z polityką firmy;

Bezpieczne i bezproblemowe logowanie – Azure Active Directory

W celu zadbania o ochronę cyfrową środowiska pracy możesz skorzystać z usługi Azure Active Directory. Funkcje zautomatyzowanego wykrywania i korygowania powstrzymują ataki w czasie rzeczywistym. Oparte na ryzyku zasady dostępu adaptacyjnego rozszerzone są o sztuczną inteligencję. Wzmacniają szczegółową kontrolę dostępu, aby uniemożliwić ryzykowne logowania. Nieporównywalna z niczym widoczność wszystkich użytkowników, urządzeń, aplikacji i sesji pozwala sprawnie reagować na zagrożenia, to właśnie Azure AD.

Łącząc swoje wszystkie aplikacje w chmurze, zarówno niestandardowe, jak i lokalne z usługą Azure AD poprawisz swoje bezpieczeństwo teleinformatyczne. Równocześnie zwiększysz produktywność dając możliwość pracownikom logowania z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu. Ponadto skorzystaj z uwierzytelniania wieloskładnikowego. Będziesz mieć pewność, że zasobami zarządzają wyłącznie zweryfikowani użytkownicy na zaufanych urządzeniach. Udostępniając środowisko z łatwą i szybką możliwością logowania zwiększysz wygodę pracy poprzez uwierzytelnianie bez użycia haseł. Zmniejsz liczbę zgłoszeń do działu IT. Pozwól swoim pracownikom na zarządzanie informacjami kontaktowymi, resetowanie haseł i monitorowanie aktywności związanej z logowaniem za pomocą samoobsługowych narzędzi.

Stała obserwacja po twojej stronie – Azure Sentinel

Wyświetlaj i powstrzymuj zagrożenia, zanim spowodują nieodwracalne szkody. Skorzystaj z rozwiązania SIEM stworzonego na nowo z myślą o współczesnym cybersecurity. Usługa Azure Sentinel zapewnia spojrzenie “z lotu ptaka” na całe przedsiębiorstwo. Wykorzystaj do tego chmurę i wieloletnie doświadczenie firmy Microsoft w zakresie analizy zabezpieczeń. Czerp z innowacji opartych o sztuczną inteligencję, aby szybciej i mądrzej wykrywać zagrożenia i reagować na nie.

Wyeliminuj konieczność konfigurowania i obsługi infrastruktury oraz elastycznie skaluj usługę do swoich potrzeb w zakresie zabezpieczeń. Ograniczysz w ten sposób koszty o połowę w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań SIEM. Zbieraj dane w skali chmury, wykrywaj nieodkryte wcześniej zagrożenia i minimalizuj liczbę fałszywych alarmów. Badaj i wykrywaj podejrzaną aktywność o dużej skali. Reaguj błyskawicznie na incydenty z użyciem automatyzowania typowych zadań.

Dlaczego warto wybrać chmurę Microsoft godną zaufania?

 • Chroń wszystkie elementy – zabezpiecz całą organizację za pomocą zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa. Zapewnią zgodność i ochronę tożsamości na różnych platformach i w różnych środowiskach chmurowych. Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce!
 • Uprość sobie pracę – ustal priorytetowe czynniki ryzyka za pomocą narzędzi do jednolitego zarządzania. Zostały zaprojektowane z myślą o zmaksymalizowaniu i rozszerzeniu fachowej wiedzy ekspertów w firmie.
 • Wychwyć to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka – sztuczna inteligencja, automatyzacja i specjalizacja, to wszystko pomoże ci szybko wykryć potencjalne zagrożenia i efektywnie na nie odpowiadać. Wydatnie wpłynie to na poziom zabezpieczeń twoich danych firmowych.
 • Nie bój się inwestować w przyszłość – zapewniając sobie kompleksowe narzędzia zabezpieczające zachowasz spokój umysłu. Skoncentrujesz się wyłącznie na najwyższych celach biznesowych i wprowadzaniu kolejnych innowacji.
 • Pełna kompatybilność – rozwiązania cybersecurity Microsoft pasują idealnie do aplikacji Microsoft 365, produktów Azure czy modułów Dynamics 365. Nie musisz zatrudniać zewnętrznych specjalistów w celu konfiguracji zabezpieczeń z wykorzystywanymi przez ciebie narzędziami w organizacji.

Jak możemy pomóc ci w uzyskaniu rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w chmurze?

Potrzebujesz zabezpieczeń, które natychmiast będą funkcjonować w twoim ekosystemie? Sami wybraliśmy chmurę Microsoft i od wielu lat współpracujemy z wieloma dostawcami w ramach tej technologii. Od nas uzyskasz adekwatną pomoc do realnych zagrożeń. Pomożemy ci przeprowadzić ocenę pod kątem modelu Zero Trust, dzięki czemu ustalisz na jakim etapie jest twoja organizacja. Dowiesz się, co musisz zrobić, aby zbliżyć się do optymalnego poziomu. Razem z nami poczujesz się bezpiecznie!

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.