Nawiązywanie kontaktów, interakcje między pracownikami czy organizowanie wydarzeń na żywo. Rozbudowana komunikacja jest bardzo ważna w każdej firmie, a dzięki usłudze Yammer stanie się jeszcze bardziej otwarta i dynamiczna. Zwiększ zaangażowanie tworząc społeczności łączące osoby o podobnych zainteresowaniach. Gromadź pomysły i opinie oraz informuj wszystkich na bieżąco za pomocą wewnętrznej firmowej sieci społecznościowej.

Kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić

Ludzie prehistoryczni posługiwali się komunikacją niewerbalną. Bez użycia słów, które w tamtych czasach były im nieznane przekazywali sobie informacje. Wykorzystywali wygląd fizyczny, ruch ciała, gesty, mimikę twarzy, ruch oczu, dotyk oraz głos. Z kolei starożytni mieszkańcy posługiwali się symbolami, choć malowidła w jaskiniach pojawiły się znacznie wcześniej. Ewolucja mózgu odróżniła człowieka od zwierząt doprowadzając do powstania rewolucyjnego sposobu komunikacji – mowy. Zbiór wokalnych symboli opartych na logicznej strukturze zaczął umożliwiać przekazywanie jeszcze większej ilości informacji i wiedzy kolejnym pokoleniom.

Mowa w połączeniu z wynalezieniem pisma, a następnie druku ulokowała człowieka na szczycie łańcucha pokarmowego. Od tej pory homo sapiens są górą nad drapieżnikami. Nauka, postęp techniczny, inżynieria, powstanie pojęć abstrakcyjnych i kultury umożliwiło światową ekspansję człowieka we wszystkie rejony Ziemi. Jednak mowa, jej zapisy oraz pamięć ludzka nie są doskonałe. Wraz z upływem czasu przekaz ulega przekształceniom, przez co tylko ograniczone ilości informacji są prawidłowo zapamiętywane przez jednostkę. Zapobiec temu miało pojawienie się Internetu, mediów społecznościowych i innych metod interaktywnej komunikacji. Miało, bo poskutkowało to tym, że żyjemy w erze informacyjnego przeładowania. I jak w obliczu rosnącej popularności pracy zdalnej uporać się z tym zjawiskiem w swojej organizacji?

Yammer – odpowiedź na to, że warto rozmawiać

Technologia cyfrowa odmieniła nasz model komunikacji, co odbyło się to kosztem kontaktów twarzą w twarz. W krótkim czasie zmieniliśmy się ze stadnych naczelnych potrafiących odczytywać gesty i zamiary, w gatunek samotników, codziennie wpatrzonych w ekran swoich urządzeń. To zjawisko jest widoczne w pracy, gdzie rosnąca liczba osób wykonywujących swoje obowiązki zdalnie i mobilnie coraz częściej komunikuje się za pomocą chatów, SMS-ów i maili. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez organizację Cancer Research UK wynika, że milenialsi do 2030 roku będą stanowić 75% rynku pracy. To obecnie młodzi ludzie, którzy unikają bezpośrednich rozmów na rzecz czatów internetowych. Wygląda na to, że trend ten się utrzyma.

Komunikacja cyfrowa posiada wiele przewag nad fizycznymi interakcjami. Szybkość, dowolna lokalizacja jej uczestników, to wszystko przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Wewnętrzna firmowa sieć społecznościowa dla pracowników i partnerów biznesowych to sposób na maksymalne wykorzystanie tego potencjału. W osiąganiu lepszych wyników za sprawą bezproblemowej integracji wesprze Cię Yammer. To usługa z rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi zawarta w wachlarzu rozwiązań Microsoft 365. Program ten w formie wtyczki może działać w ramach aplikacji Microsoft Teams oraz SharePoint. Yammer to niekończące się źródło mechanizmów pozwalających na łatwiejszą interpretację działań i wpływu nadawanych komunikatów.

Zadbaj o zaangażowanie i skuteczną realizację zadań swoich pracowników

Yammer to miejsce do poruszania kwestii misji, wartości firmy, ale też przesyłania szczerych opinii i odpowiadania czasami na trudne pytania. To pole swobodnej i otwartej wymiany zdań, dzięki czemu cele i misja organizacji staje się bardziej namacalna dla wszystkich. Wewnętrzna firmowa sieć społecznościowa daje możliwość otwartej i ciągłej komunikacji, która zaangażuje każdego pracownika w cyfrową transformację firmy.

Praca zdalna czy duże rozproszenie Twojej organizacji nie musi stanowić przeszkody do spotkań. Yammer oferuje bezpieczną i łatwo konfigurowalną organizację wydarzeń na żywo, konferencji, webinariów czy warsztatów szkoleniowych. Wydarzenia wirtualne wzmocnią zaangażowanie zarówno pracowników, jak i klientów nawet do 10 000 uczestników! Zapraszaj wszystkich do oglądania i brania udział w spotkaniach wideo i dyskusjach poprzez aplikacje mobilne oraz internetowe.

Jakie korzyści dla Twojej firmy przyniesie wdrożenie wewnętrznej firmowej sieci społecznościowej Yammer?

  • Grupy wewnętrzne – stworzysz przestrzeń dedykowaną tylko dla nich. Yammer stanie się miejscem integracji Twoich pracowników. Każdy będzie mógł porozmawiać na dowolny temat, niekoniecznie związany z pracą czy umówić się na wspólne wyjścia. Small talk nie pojawi się na kanałach Microsoft Teams, które powinny służyć pracy projektowej.
  • Sieć ekspertów i baza wiedzy – firmowa sieć społecznościowa to doskonałe środowisko do dzielenia się wiedzą i nowymi pomysłami. Wymiana spostrzeżeń może zaowocować usprawnieniem procesów i zbliżających się projektów. Każdy rozmówca wyciągnie nowe informacje z rzeczowej dyskusji.
  • Nowa przestrzeń dla klientów – możesz stworzyć dedykowaną sieć społecznościową tylko dla swoich klientów, dostawców, konsultantów. Tym sposobem wszyscy razem będziecie mogli omawiać projekty i współpracować nad nimi w sposób ograniczony lub ciągły.
  • Wspólna praca nad dokumentami – Yammer umożliwia udostępniania i omawianie dokumentów jako zespół. Funkcja ta pozwoli zespołom lub społecznością dostarczyć bardziej szczegółowych i treściwych elementów.
  • Spotkania na żywo – usługa Yammer obsłuży spotkanie w formie live eventu nawet do 10 000 uczestników. Wystąpienie prezesa, menedżera czy rozpoczęcie wewnętrznego projektu lub kampanii na pewno obije się szerokim echem w całej firmie.
  • Angażowanie pracowników do inicjatyw strategicznych – Twoi pracownicy będą wiedzieć, dokąd zmierza firma, dzięki prostemu i zrozumiałemu językowi, który używany jest na portalach społecznościowych. Emotikony, gify oraz reakcje potrafią wyrazić więcej niż kilka słów.
  • Integracja z innymi narzędziami – Yammer może być zakładką w zespole Microsoft Teams, może też trafić do Twojego intranetu SharePoint jako wtyczka społecznościowa. To kolejny dowód na to, że narzędzia Microsoft 365 uzupełniają się.
  • Bieżący monitoring nastrojów – wewnętrzny hub komunikacyjny pomoże Ci badać nastroje panujące w Twojej firmie. Monitorując na bieżąco pojawiające się wątki dowiesz się np. czy należy zmienić firmę dostarczającą owoce a może zainwestować w więcej zieleni w przestrzeni biurowej. Pamiętaj, z małego kryzysu może zrodzić się duży problem, które odbije się negatywnie na atmosferę w Twojej organizacji.

Jak możemy pomóc Ci w zbudowaniu Twojego wewnętrznego portalu społecznościowego?

Z racji pandemii COVID-19 wewnętrzne sieci społecznościowe przeżywają w wielu organizacjach drugą młodość. Jednak samo wdrożenie Yammera nie sprawi, że Twoi użytkownicy zaczną z niego korzystać. Pomożemy Ci w zaplanowaniu skutecznej kampanii promującej to narzędzie. Za pomocą matryc ustalimy jakie komunikaty są pożądane w Twojej firmie i o czym ludzie chcą porozmawiać.

Pokażemy Ci, jak YamJam, czyli moderowana impreza na żywo może poprawić nastroje i zachęcić użytkowników do dzielenia się spostrzeżeniami i wiedzą. Pomyśl o wewnętrznej sieci społecznościowej, która będzie inwestycją emocjonalną i zmieni kulturę organizacyjną Twojej firmy.

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.