Intranet jest optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą ułatwić pracownikom współpracę, dostęp do dokumentów, informacji oraz skonsolidować wykorzystywane przez nich narzędzia.

Portal korporacyjny przyczynia się do wzrostu efektywności pracy i skutecznie zapobiega chaosowi komunikacyjnemu i dezinformacji w organizacji. Intranet musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb, aby spełniał pokładane w nim oczekiwania.

Intranet sposobem na walkę z infodemią

Wyzwania, które przyniósł ze sobą kryzys pandemiczny zaczęły daleko wykraczać poza kwestię ochrony zdrowia. Wraz z rozprzestrzenianiem COVID-19 zjawisko dezinformacji przybrało niespotykanych dotąd rozmiarów. Skala problemu jest znacząca, śmiało możemy mówić o pandemii fake newsów. Ta rozprzestrzenia się szybko i jest wyjątkowo niebezpieczna. Infodemia to zagrożenie, które może zostać z nami znacznie dłużej. Niebezpieczeństwo to dotyczy zwłaszcza firm.

Dużo łatwiej jest nam uwierzyć w fikcję niż zazwyczaj. W sytuacji, gdy w grę wchodzą emocje, pieniądze, obietnice kryzys dezinformacyjny może ulec pogłębieniu. Podważanie zaufania, nieufność, podejrzenia, kłamstwa, transmisji takich odczuć chce unikać każdy zarząd. Wszyscy doskonale wiemy w jaki sposób działają w kuluarach firmy plotki. Jeśli myślisz, że podczas pracy zdalnej Twoi pracownicy nie plotkują, to jesteś w dużym błędzie! Brak rzetelnych informacji oraz dedykowanego miejsca do ich dystrybucji działa destrukcyjnie na całą organizację. Warto z tego powodu pomyśleć o stworzeniu firmowej witryny komunikacji wewnętrznej – angażującym użytkowników intranecie.

Platforma komunikacji i wsparcia procesów biznesowych

Intranet przestał być już miejscem tylko do publikowania newsów. Niestety wciąż w wielu firmach to tablica ogłoszeń i repozytorium dokumentów. Intranet pocztowy powinien być centrum życia wszystkich pracowników. Podążanie w tej kwestii za obowiązującymi trendami i modą jest mniej ważne niż to, czego chcą Twoi pracownicy. Spersonalizowane i mobilne intranety tworzymy za pomocą usługi SharePoint. Wydajność takiej witryny jest jeszcze większa w połączeniu z innymi aplikacjami Microsoft 365. Przeprowadzamy także integracje z usługami Power Apps i Power Automate, co wpływa na usprawnienie procesów i funkcjonalności firmowego intranetu.

Wyświetlanie struktury organizacyjnej, możliwość personalizacji modułów witryny przez każdego użytkownika oraz przechowywanie dużych ilości danych, to tylko wycinek z wielu funkcji jakie wdrażamy. SharePoint umożliwia łatwe generowanie elektronicznych formularzy, rezerwację zasobów oraz tworzenie automatycznych powiadomień. Prawdziwą siłą każdego intranetu jest jego wyszukiwarka, która pozwala na wykorzystywanie zaawansowanych filtrów, podpowiedzi. SharePoint umożliwia implementację wielu wtyczek, jak np. Yammer w roli komunikatora korporacyjnego. W wielu firmach to doskonałe miejsce na stworzenie bazy wiedzy, dzielenie się doświadczeniami. Tym samym nie ulegnie przeładowaniu nasz Microsoft Teams lub poczta. Intranet w SharePoint to szansa na sprawne komunikowanie, a nie informowanie pracowników!

SharePoint – szeroki wachlarz dostępnych modułów

Aplikacja intranetowa ułatwia dostęp do bieżących informacji z życia firmy. Przebieg projektów, harmonogram urlopów oraz wszelkie materiały na temat tego, co się dzieje wewnątrz organizacji powinny się tam znaleźć. Dokonując audytu Twojego intranetu jesteśmy w stanie zaproponować Ci przygotowane przez nas moduły lub zaprojektować te dedykowane dla Ciebie. Technologia SharePoint została zaprojektowana pod kątem wydajnej współpracy. Jego głównym zadaniem jest ułatwianie tworzenia dokumentów, ich udostępniania i współpracy nad nimi niezależnie od posiadanego urządzenia.

Intranet w SharePoint to bezpieczna witryna w ramach systemów pracy grupowej. Systemy elektronicznego obiegu dokumentów, e-learningowe oraz aplikacje dostosowane do Twoich wymagań. Nie musisz wdrażać nowego portalu firmowego, dzięki SharePoint możliwe jest przygotowanie odpowiednich nakładek, które usprawnią jego działanie.

Jakie są korzyści dla użytkowników intranetu SharePoint?

 • Zwiększenie efektywności pracy – każdy z użytkowników zacznie oszczędzać czas w wielu obszarach. Stworzenie forów dyskusyjnych to mniej spotkań i łatwy sposób na dostęp do informacji z każdego urządzenia. Mniej maili, brak obciążeń skrzynek i dysków pracowników.
 • Zwrot z inwestycji – przelicz każdą zaoszczędzoną minutę na złotówki, a wolna chwila może być spożytkowana na wykonanie istotnego zadania biznesowego. Obniż koszty za sprawą ujednoliconej struktury intranetu.
 • Łatwiejsze tworzenie kultury firmy – zwiększysz zadowolenie pracowników, dzięki wygodnemu rozwiązaniu, które dostarcza im sprawdzone i pełne informacje. Mniej plotek, kłamstw, niedomówień, nieufności i wątpliwości. Wzmocnisz swój wizerunek jako pracodawca.
 • Minimalizacja ryzyka archiwizowania i usuwania informacji – stworzysz repozytorium danych, które posiada liczne zabezpieczenia. Dane nie trafią w niepowołane ręce, a nawet gdy zostaną usunięte lub nadpisane, to możesz je przywrócić do poprzedniej wersji w każdej chwili!
 • Barometr nastroju pracowników – element społecznościowy w postaci wtyczki Yammer pozwoli Ci na monitorowanie atmosfery panującej w firmie.
 • Większa identyfikacja pracowników z organizacją – wzmocnij przekonanie, że każda opinia ma znaczenie dla firmy. To co robimy wpływa na to, jak odbierani jesteśmy przez innych na zewnątrz.
 • Usprawnienie obiegu informacji – udostępnianie bibliotek plików usprawni pracę wielu działów. Scentralizujesz swoją bazę danych. Zlikwidujesz miejsca sieciowe, na których użytkownicy umieszczali różnego rodzaju pliki.
 • Konsolidacja narzędzi – SharePoint ograniczy użycie aplikacji firm trzecich oraz wpłynie na ujednolicenie wewnętrznych kanałów komunikacji. To nowa jakość w komunikowaniu!
 • Digitalizacja pracy administracji i HR – formularze zamówień, rezerwacji, wnioski urlopowe, zasady programów benefitowych – wszystko w jednym miejscu oraz zarządzane w łatwy sposób przez wyznaczone do tego osoby. Oszczędzając papier będziesz bardziej eko!
 • Skrócenie onboardingu – część procesów i wiedzy możesz ulokować na intranecie. Proces adaptacji nowych pracowników w takiej postaci pomoże też w poznaniu struktury firmy.
 • Przyjazny interfejs i nowoczesny design – nie zapominaj o warstwie graficznej intranetu, SharePoint to wiele możliwości zadbania o estetykę Twojego portalu firmowego zgodnie z fluent design Microsoft.

Jak możemy Ci pomóc w stworzeniu intranetu Sharepoint?

SharePoint zawarty jest w licencjach Microsoft 365, dzięki czemu nie musisz inwestować w rozwiązania firm zewnętrznych. W zdefiniowaniu oczekiwanych przez Ciebie funkcji i modułów intranetu pomogą Ci nasi specjaliści zajmujący się analizą.

Prawidłowe wdrożenie usprawni i skróci wiele procesów w Twojej organizacji. Po pewnym czasie Twoi pracownicy będą rozpoczynać pracę właśnie od intranetu.

Stworzymy angażujący i usprawniający Twoją komunikację wewnętrzną intranet. Zadbamy o praktyki, które zintegrują pracowników, dzięki czemu poczują się częścią nie tylko organizacji, a jednej wielkiej rodziny.

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.