Istotą współpracy w chmurze jest umiejętne wykorzystanie technologii cloud computingu. To idealne środowisko do współdzielenie zasobów i pracy grupowej na plikach. Wysyłanie dokumentów do chmury jest bezpieczne i otwiera nowe możliwości pracy zdalnej. Pozwala to na współpracę zespołów, która dotychczas mogła odbywać się jedynie w obrębie jednego biura.

Historia pit stop w Formule 1 a współpraca zespołowa

Podczas wyścigu największą uwagę kibiców skupia osoba kierowcy zasiadającego w bolidzie. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, to Formuła 1 jest sportem zespołowym. Mknące z zawrotną prędkością pojazdy przed sezonem i między wyścigami przygotowywane są przez setki ludzi. Każdy z nich jest odpowiedzialny za poszczególne elementy, które później mają przynieść końcowy sukces. Jednak punkt kulminacyjny współpracy zespołowej następuje podczas pit stopu. Wówczas możemy obserwować precyzyjnie dopracowany układ choreograficzny co najmniej 22 mechaników. W czasie krótszym niż 7 sekund są w stanie zatankować bolid oraz zmienić wszystkie cztery koła.

Nie zawsze jednak tak było. Na początku istnienia F1 pit stopy nie były obowiązkowe ani też zsynchronizowane jak ma to miejsce dzisiaj. Działo się tak z powodu braku komunikacji radiowej pomiędzy zespołem a kierowcą, który nieoczekiwanie w wyniku awarii zjeżdżał do parku maszyn. Nie było też wielu narzędzi, innowacji wpływających na skrócenie postoju. Dlaczego o tym piszemy? Zmiana realiów Formuły 1 doskonale odzwierciedla transformację sposobu współpracy zespołów pracowniczych w firmach na całym świecie.

W chmurze raźniej

Dzisiejszy zglobalizowany świat wymaga na nas posiadanie warunków i narzędzi do skutecznej pracy grupowej. To główny warunek poprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Współczesny biznes wymaga wysokiej dynamiki funkcjonowania zespołów niezależnie od miejsca, w którym znajdują się ich członkowie. To właśnie dzięki chmurze użytkownicy nie muszą być w tej samej lokalizacji, aby skutecznie współpracować. Narzędzia do pracy grupowej takie jak Microsoft Teams oraz SharePoint to idealne rozwiązania do osiągnięcia założonych celów. Samo oprogramowanie to jedynie wierzchołek góry korzyści, jakie jesteśmy w stanie, dzięki nim osiągnąć.

Skuteczność chmury, sposób przechowywania i udostępniania danych jest trendem, który uzależniony jest od użytkowników indywidualnych. Ich umiejętności i świadomość wykorzystania posiadanych narzędzi pozwala wykrzesać z nich pełnię możliwości. Z kolei schemat wykonywania pracy coraz częściej odbywający się w sposób zdalny i popularność urządzeń mobilnych wymaga zmian w skali całego przedsiębiorstwa. Przejście do chmury, transformacja cyfrowa, dostęp do danych z każdego miejsca to współczesne realia, o których nie powinieneś mówić w czasie przyszłym, a teraźniejszym (czy nawet przeszłym). W przeciwnym razie konkurenci na rynku dawno wyjadą z pit stopu na tor nie dając Ci jakichkolwiek szans na odrobienie dystansu.

Odblokuj potencjał zespołu dzięki Microsoft Teams i SharePoint

Aplikacje Microsoft zrewolucjonizowały pracę w wielu firmach. Złożone problemy wymagają wydajnej współpracy zespołów. Jednak ta sama w sobie może być sporym wyzwaniem. Różnorodne punkty widzenia, perspektywy rozwoju zespołu, te różnice mogą łatwo doprowadzić do nieporozumień. W prężnym działaniu, odnoszeniu sukcesów i pielęgnowaniu chemii teamu konieczna jest też znajomość narzędzi.

Z tego też powodu wdrażamy wśród naszych klientów Microsoft Teams i SharePoint, które mają pomóc w zachowaniu produktywności i zaangażowania. Pokazujemy w jaki sposób udostępniać zawartość i dzielić się wiedzą. Microsoft Teams i SharePoint może dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb w celu usprawnienia pracy zespołów. Zmiana procesów biznesowych połączona jest z wieloma sprawdzonymi zabezpieczeniami. Nie musisz się martwić, że dane Twojej firmy trafią w ręce konkurencji czy cyberprzestępców.

Jak Microsoft Teams i SharePoint mogą usprawnić współpracę Twoich zespołów?

  • Zawsze aktualna wersja plików – przechowywanie danych w chmurze znacznie upraszcza współdziałanie. Tworzone materiały są zawsze aktualne, dzięki czemu unikniesz konfliktu wersji. Jeśli ktoś błędnie nadpisze dane, to za pośrednictwem kilku kliknięć możesz cofnąć zmiany korzystając z historii ich wersji pliku.
  • Współtworzenie w czasie rzeczywistym – minęły czasy, w których tylko jedna osoba może pracować nad plikiem jednocześnie. Teraz, gdy Ty poddajesz go edycji, to także inni współpracownicy mogą Cię w tym wspierać.
  • Proste udostępnianie – w łatwy sposób możesz przekazywać materiały osobom należącym nie tylko do Twojej organizacji, ale także spoza niej. Każdy użytkownik sam decyduje jaki poziom dostępu przekaże.
  • Pojemny magazyn – chmura to duża przestrzeń do przechowywania plików. Są one zawsze dostępne online z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Możesz z nich korzystać za pośrednictwem komputerów PC, MAC oraz urządzeń mobilnych z systemami Windows, Android i iOS.
  • Miejsce na bazę wiedzy – tworzenie bibliotek dokumentów w SharePoint pomoże w archiwizowaniu i gromadzeniu materiałów szkoleniowych, informacji na temat projektów. Każdy z użytkowników będzie wiedział, gdzie poszukiwać odpowiedzi na swoje pytania.
  • Efektywna praca w grupie – twórz witryny, grupy publiczne, prywatne, wszystko po to, aby koordynować działania zespołów. Szereg możliwości sprawi, że żaden z członków teamu nie przeoczy wiadomości istotnych dla realizacji projektu.
  • Spotkania jak na żywo – wideokonferencje, prezentacje, rozmowy telefoniczne, to wszystko możesz wykonywać z dowolnego miejsca i urządzenia za pomocą Microsoft Teams. To idealne środowisko do spotkania z klientami, a zarazem możliwość minimalizowania kosztów delegacji pracowników.
  • Pełne bezpieczeństwo – witryny i zespoły w chmurze są zawsze chronione. To Ty ustanawiasz automatyczne zasady oraz regulujesz poziom zabezpieczeń.
  • Narzędzia i dane w wersji online – z Microsoft Teams i SharePoint możesz korzystać za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Zwiększa to mobilność członków zespołów i nie wstrzymuje pracy. Jeśli dojdzie do awarii urządzenia, to w trybie online każdy znajdzie aktualną wersję pliku.

Jak poprawiamy pracę zespołów?

Chcesz zachować łączność, gdy jesteś poza biurem? Nie wiesz, w jaki sposób sprawnie prowadzić zdalne spotkania? Zapewniliśmy maksymalną wydajność przestrzeni roboczej już w wielu organizacjach. Usprawniamy współpracę i komunikację przy użyciu sprawdzonych praktyk użytkowania Microsoft Teams i SharePoint.

Prowadzimy działania adopcyjne, które pozwalają zapoznać się każdemu użytkownikowi z funkcjonalnościami proponowanych przez nas usług. Z nami wzniesiesz pracę zespołową na zupełnie nowy poziom!

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.