Nowoczesne miejsce pracy jakim jest Microsoft 365 pomoże funkcjonować Twojej firmie w zmieniającej się rzeczywistości. To wachlarz rozwiązań do efektywniejszej współpracy z klientami, zabezpieczenia i ochrony Twoich wrażliwych danych.

Zdalnie zoptymalizujesz operacje i zwiększysz produktywność swojego zespołu. Zmień oblicze swojej firmy i reaguj nie tylko na potrzeby rynku, ale swoich pracowników.

Nowa „normalność” pracy

Adam ma w domu dwoje dzieci, które wychowuje wraz ze swoją żoną Katarzyną. Pewnego zwykłego dnia w 2020 roku dowiaduje się, że w wyniku rozprzestrzeniania się tajemniczego wirusa przez najbliższe miesiące będzie pracować w trybie zdalnym. Przez pierwszy tydzień próbuje trzymać się harmonogramu pracy przy jednoczesnej opiece nad dziećmi. Czas ten okazał się kompletną katastrofą, work-life balance przerodził się w no-life. W kolejnych tygodniach zdaje sobie sprawę, że praca w domu to huśtawka – w górę i w dół. W kwestii pogodzenia spraw rodzinnych zdecydował się na podejście Agile. Codziennie rano cała rodzina siada na podłodze, trzyma się za ręce i synchronizuje oddech. Robiąc to planują swój dzień za pomocą Plannera.

Adam stara się pracować mądrze, odrzuca to wszystko, co nie jest istotne. Poranek zaczyna od połączenia wideo, ponieważ bez ludzi czuje się nieswojo. Podczas spotkań w Microsoft Teams obowiązkowo należy włączyć kamerę, jeśli pozwoli na to łącze internetowe. W końcu Katarzyna równolegle może prowadzić spotkanie z klientem. Adam wolałby pracować w biurze, ale lubi patrzeć, jak jego dzieci się bawią i próbują mu nie przeszkadzać. Po kilku miesiącach zauważa, że łatwiej jest mu zaplanować czas, nie musi już liczyć się z dojazdem do biura i z powrotem. Zagospodarował jeden z pokoi na domowe biuro, choć na początku wydawało mu się to nienaturalne. Inni mają podobnie, wrzucają zdjęcia swojego home office na Yammerze. Przekonał się, że musi zaakceptować to co się dzieje teraz i dostosować się do nowej rzeczywistości. Przez te nieoczekiwane czasy przechodzimy także my, choć może właśnie tak miała wyglądać praca w przyszłości.

Zintegrowane narzędzia do pracy – Microsoft 365

Zespoły na całym świecie coraz chętniej pracują zdalnie. Głównym celem Microsoft jeszcze przed wybuchem pandemii korona wirusa było zapewnienie skutecznej komunikacji, gdy członkowie teamów pracują z dala od siebie. Udostępniane usługi Microsoft 365 na czele z aplikacją Microsoft Teams trafiły w potrzeby pracowników z wielu branż. Prowadzenie spotkań, nawiązywanie połączeń, nauka i współpraca, to wszystko zgromadzono w jednym miejscu. Paleta rozwiązań Microsoft 365 to funkcje łatwe w użyciu wraz z dobrze znanymi użytkownikom aplikacjami Word, Excel czy PowerPoint.

Z punktu widzenia przedsiębiorców to szansa na zmniejszenie kosztów, dzięki złożoności tego produktu. Posiada on wbudowane zabezpieczenia. Pozwala to chronić ludzi, dane firmy i zapewnia komfort pracy zdalnej. Niezależnie od wykorzystywanego sprzętu Microsoft zadbał o uwierzytelnianie dwuskładnikowe – zatwierdzanie logowania do kont Microsoft 365 przy użyciu powiadomień push, danych biometrycznych lub jednorazowych kodów. Graniczy z cudem, aby ktoś inny podszywał się pod nas, nawet jeśli wykradł hasło. Przechowywanie danych w chmurze, praca jednocześnie kilku osób na jednym pliku, to wszystko wpływa na codzienną produktywność pracowników. Bez tych możliwości wiele firm na świecie z dnia na dzień przestałoby po prostu funkcjonować.

Czego możesz oczekiwać wykorzystując produkty Microsoft do pracy zdalnej?

  • Uwolnienie kreatywności – korzystaj z inteligentnych aplikacji, wizualizacji danych, odkrywaj powiązane możliwości. Produkty Microsoft to gama rozwiązań, które wzajemnie uzupełniają się.
  • Lepsza praca zespołowa – poprzez narzędzia Microsoft 365 możesz stworzyć przestrzeń roboczą z funkcją czatu, wideokonferencji. Twój kalendarz, poczta e-mail w synchronizacji z pozostałymi usługami to rozwiązania klasy biznes, dzięki którym nie zaniedbasz zespołu, ani kontaktów z klientami.
  • Integracja i prostota – możliwość elastycznego zarządzania urządzeniami, zintegrowana administracja i wbudowane narzędzia zgodności, z tych udogodnień będzie mógł korzystać Twój dział IT. Łatwa konfiguracja użytkowników i danych sprawi, że Twoi administratorzy będą mogli skoncentrować się na swojej działalności i innych wyzwaniach biznesowych.
  • Inteligentna ochrona – SPAM, phising, cyberprzestępcy, a nawet mysz się nie prześlizgnie przez misternie skonstruowany system zabezpieczeń Microsoft. Multi Factor Authentication (MFA), YubiKey, Self-Service Password Reset (SSPR), Bring Your Own Device (BYOD) przestaną być dla Ciebie nieznanymi skrótami, a skutecznie funkcjonującymi narzędziami w Twojej organizacji.
  • Możesz zrobić więcej – korzystaj z usług Microsoft, które wykorzystują wbudowane narzędzia sztucznej inteligencji. Power Apps, Power Virtual Agents, Power Automate i Power BI usprawnią i przekształcą przestarzałe procesy wewnętrzne. Stworzysz w łatwy sposób nowe przepływy pracy, aplikacje na miarę cyfrowej rzeczywistości nawet w trybie zdalnym.
  • Wyższy poziom zadowolenia klientów – spotykaj się wirtualnie z firmami zewnętrznymi, konsumentami swoich produktów. Oprogramowanie Microsoft pozwoli zadbać Ci o etykietę, pomoże w prowadzeniu webinarów, warsztatów szkoleniowych czy live eventów!
  • Ograniczenie kosztów i wzrost przychodów – przestaniesz wykorzystywać produkty firm trzecich, ponieważ wszystko co potrzebujesz masz w pakiecie rozwiązań Microsoft 365. Narzędzia w jednym miejscu na wyciągnięcie kursora, bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów pieniężnych.

Jak możemy wprowadzić rozwiązania do pracy zdalnej w Twojej organizacji?

Rozwijaj swoją firmę, gdziekolwiek jesteś! Pozyskuj więcej klientów i zapewnij komfortowe warunki pracy zdalnej swoim zespołom. Przełoży się to na zwiększoną efektywność dokonywanych przez Ciebie operacji biznesowych. Wykorzystuj dostęp do platform Microsoft mobilnie, desktopowo czy w wersji przeglądarkowej. Stworzenie cyfrowej przestrzeni roboczej opartej o sprawną komunikację i mobilność pracowników może wyglądać na skomplikowaną zmianę adaptacyjną. Jednak tego trendu już nie zatrzymasz.

W jaki sposób możesz nadążyć za transformacją cyfrową? My znamy odpowiedź na to pytanie! Wdrażamy, usprawniamy i szkolimy wiele firm w zakresie systemów do wirtualnej współpracy w zespołach. Poznaj z nami chmurowe rozwiązania Microsoft, które przynoszą lepszą produktywność w trybie hybrydowym oraz zdalnym.

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.