Chroń swój biznes i zarządzaj nim na odległość wykorzystując do tego funkcje zabezpieczeń Microsoft. Zapomnij o obawach dotyczących cyberataków oraz bezpieczeństwa danych. Naucz się wykorzystywać kompleksowe usługi, które umożliwiają zachować poufność informacji, a jednocześnie zwiększysz możliwości pracowników.

Sześć stopni oddalenia a zdalne zarządzanie zasobami firmy

Od lat funkcjonuje hipoteza dotycząca możliwości stopniowania znajomości między ludźmi. Jeśli jakaś osoba zna inną bezpośrednio, to jest oddalona od niej o jeden stopień. Jeśli ktoś jest w relacji z kimś za pośrednictwem kogoś znanego bezpośrednio, to jest oddalony od tej persony o dwa stopnie. Zasada ta potwierdza, że członkowie jakiejkolwiek dużej społeczności mogą być powiązani ze sobą poprzez sieci pośrednich znajomych. Śmiało można stwierdzić, że „świat jest mały”, a każdy z nas, nie tylko poprzez korzystanie z rozwiązań Microsoft w pewnym stopniu zna osobiście Billa Gatesa czy Satyę Nadella.

Ta historia świetnie tłumaczy, jak dzięki Internetowi świat stał się bardziej połączony. Z kolei media społecznościowe i komunikatory przyczyniły się do tego, że zaczęliśmy zawierać znajomości w sposób wirtualny. Z pewnością kilka z nich możemy uznawać za wartościowe. Imigranci, ekspaci i podróżnicy to przykładowe grupy osób, które mają w tym największe doświadczenia. Jednak w czasach kwarantanny wszyscy zostaliśmy zmuszeni, aby nauczyć się żyć w wirtualnym towarzystwie. Choć czy wszystko można robić zdalnie? W jaki sposób możemy zarządzać i chronić urządzenia firmowe na odległość?

Elastyczna ochrona urządzeń końcowych na odległość

Jeśli w swojej firmie jesteś odpowiedzialny za zarządzanie sprzętem komputerowym, zapewne stanąłeś przed wyzwaniami jakie przyniósł model pracy zdalnej. Bez prawidłowego nadzoru i audytu nad powierzonymi pracownikom urządzeniami nie będziesz w stanie zapewnić optymalnego poziomu bezpieczeństwa danych firmowych. Na rynku występuje wiele aplikacji, lecz w dobie coraz popularniejszej pracy zdalnej potrzebujesz kompleksowych rozwiązań do ochrony urządzeń końcowych.

Dostępne standardowe konfiguracje na nic się nie zdadzą, potrzebujesz rozwiązania, które będzie zoptymalizowane pod kątem chmury i urządzeń pracujących na systemie Windows 10. Bezpieczny komputer to taki, w którym zapewnione są indywidualne potrzeby użytkownika. Oczywiście, nie można zapominać o dotychczasowych procesach i procedurach obowiązujących w ramach organizacji. Stopień skomplikowania konfiguracji urządzeń dla jednego użytkownika nie może zająć całego dnia, ponieważ w kolejce czekają kolejni. Twoja firma musi funkcjonować od zaraz!

Zbuduj firmę odporną na zagrożenia – Microsoft Endpoint Manager

Do uzyskania sprawdzonych zabezpieczeń dla użytkowników końcowych, funkcji zarządzania urządzeniami i wdrożenia inteligentnych akcji w chmurze potrzebujesz rozwiązania Microsoft Endpoint Manager. To jednolita platforma, w której skład wchodzi Microsoft Intune i program Configuration Manager. Usługa zaspokaja potrzeby organizacji migrujących do chmury, ale też tych, które w niej już się znajdują. Pozwala na zabezpieczanie i wdrażanie wszystkich użytkowników, aplikacji i urządzeń bez zakłócania obowiązujących dotychczas procesów.

Za sprawą Microsoft Endpoint Manager zadbasz o ochronę pracowników wybierając technologię Zero Trust, autorstwa giganta z Redmond, która oferuje unikatowe możliwości. Możesz uprościć automatyczną aprowizację, zarządzanie różnorodnymi konfiguracjami i aktualizacjami oprogramowania dla wszystkich użytkowników końcowych. Microsoft Endpoint Manager pomoże ci w wykorzystaniu dotychczasowych inwestycji poniesionych w celu zmodernizowania całego środowiska. Skonfiguruj urządzenie służbowe, ale także prywatne zgodnie z politykami bezpieczeństwa firmy!

Co zyskasz wykorzystując Microsoft Endpoint Manager do zdalnego i bezpiecznego zarządzania urządzeniami?

  • Jednolite zabezpieczenia użytkowników końcowych – wykorzystaj mechanizmy kontroli bezpieczeństwa oparte na modelu Zero Trust. Bezproblemowo uzyskuj dostęp do zasobów firmy, dzięki ocenie i zasadom opartym o rozwiązania Conditional Access App Control obsługiwanego przez usługę Azure Active Directory.
  • Szybkie i automatyczne korygowanie luk w zabezpieczeniach aplikacji – skonfiguruj natywnie Microsoft Endpoint Manager, aby reagować na bieżące zagrożenia użytkowników końcowych w usłudze Microsoft Defender.
  • Chroń dane służbowe z rejestracją urządzeń lub bez niej – możesz wdrożyć szyfrowanie, program antywirusowy, zaporę oraz inne technologie zabezpieczające. Zarządzaj nimi i generuj szczegółowe raporty w celu ochrony informacji organizacji.
  • Zapewnij zgodność urządzeń i aplikacji – zachowasz pełną kontrolę nad przepływem danych poza zaufanymi aplikacjami mobilnymi i urządzeniami przenośnymi wdrażając zasady zarządzania aplikacjami mobilnymi oraz urządzeniami przenośnymi.
  • Pozwól użytkownikom korzystać z własnych urządzeń – Bring Your Own Device (BYOD) to odpowiedź na zapotrzebowanie pracowników, którzy chcą wykonywać swoje obowiązki zawodowe na prywatnym sprzęcie. Polityka ta umożliwi im swobodny dostęp do aplikacji i informacji firmy. To oszczędność czasu i pieniędzy, pełna dowolność w wyborze systemu i marki urządzenia oraz łatwość reakcji w każdym czasie.
  • Zmaksymalizuj efektywność działu IT i ogranicz koszty – zaawansowana analiza bezpieczeństwa użytkowników końcowych – ulepsz obsługę użytkowników i monitoruj ich poczynania za pośrednictwem rozbudowanych systemów ostrzeżeń.
  • Nowoczesny i sprawdzony sposób wdrażania urządzeń w organizacji – program Configuration Manager posiada zaawansowane możliwości chmurowe, które wraz z Microsoft Intune i Autopilot zapewnią ci przygotowanie zestawu urządzeń w mniej niż dwie godziny dla każdego pracownika.

Z nami będziesz bezpiecznie zarządzał firmowymi urządzeniami!

Wykorzystaj Microsoft Endpoint Manager do łatwego i bezpiecznego dostępu do wszystkich firmowych urządzeń. Pomożemy ci uporządkować administrowanie sprzętem użytkowników w twojej organizacji. Prezentowane przez nas innowacyjne funkcje poprawią wydajność, użyteczność i bezpieczeństwo oraz wpłyną na komfort twojej codziennej pracy. Z nami zautomatyzujesz wiele powtarzalnych procesów, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.