Gama produktów, która została zaprojektowana po to, aby pomóc Ci w osiąganiu maksymalnej produktywności nie tylko w życiu, ale i w pracy. Microsoft 365 to narzędzia dostępne w chmurze obliczeniowej, które rozwijają cyfrową kulturę pracy i doprowadziły do transformacji wielu przedsiębiorstw na całym świecie.

Microsoft 365 – Twoje biuro w chmurze

To najpopularniejszy pakiet oprogramowania biurowego ze względu na swoją prostotę i nieograniczone możliwości w kontekście pracy zdalnej oraz bezpieczeństwa danych.

Zmień sposób pracy Twojej firmy dzięki platformie Microsoft 365

Możesz czatować, dzwonić, organizować spotkania online i współpracować z innymi w czasie rzeczywistym niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Microsoft 365 pomoże Ci sprawnie realizować zadania, dzięki narzędziom, które zwiększają codzienną produktywność milionów pracowników na całym świecie. To równocześnie sposób na współpracę i zarządzanie zasobami informatycznymi. Zniwelujesz wiele kosztów za pomocą Microsoft 365, który w swojej palecie zawiera uzupełniające się rozwiązania. To szansa na konsolidację aplikacji, co obniży Twoje wydatki na oprogramowanie biurowe!

Microsoft 365 to przede wszystkim bezpieczeństwo. Za pomocą tej platformy chmurowej możesz korzystać z wbudowanych zabezpieczeń. Wirusy, złośliwe oprogramowanie, SPAM czy próby wyłudzania informacji, okupu – tym wszystkim nie musisz się już przejmować. Podobnie w przypadku ochrony danych klientów i swoich urządzeń. Zyskujesz łatwo konfigurowalny zestaw narzędzi do zarządzania dostępem i tożsamościami. Wszystko po to, abyś mógł skoncentrować się na prowadzeniu swojego biznesu.

Microsoft 365 – pakiet idealnych rozwiązań dla każdej firmy

Nie możesz dotrzeć na miejsce lub musisz wyjść w trakcie spotkania? Chcesz sprawdzić dostępność danej osoby w konkretnym terminie? Microsoft 365 pozwoli Ci na zdalne uczestnictwo w firmowych zebraniach, a ich harmonogram zapisze w przejrzystym kalendarzu. Za sprawą narzędzi wchodzących w skład Twojej chmury biurowej możesz korzystać z plików, które są zawsze dostępne. Nie musisz ich już przenosić na zewnętrznych nośnikach danych lub przesyłać mailem – to duża oszczędność czasu.

Microsoft 365 to gwarancja łatwego dostępu do wcześniejszych wersji dokumentów, nawet jeśli zostałyby one nadpisane przez innego użytkownika. Możesz też szybko tworzyć ankiety, jeśli chcesz zebrać opinię współpracowników. To tylko kilka funkcji, które są dostępne po zalogowaniu się za pośrednictwem komputera domowego lub smartfona. Nie musisz się już martwić, że zostawiłeś komputer służbowy w pracy.

Aplikacje i usługi Microsoft 365

Microsoft 365 to coś więcej niż zestaw produktów, to nowa kultura pracy, inny sposób współpracy oraz bezkres otwierających się przed nami możliwości. Czy jesteś w domu, czy w biurze, czy korzystasz z komputera, urządzeń przenośnych, czy narzędzi internetowych masz narzędzia potrzebne do osiągania najlepszych efektów pracy. Zapoznaj się z podstawowymi produktami:

Outlook - to centrum efektywnej komunikacji, które łączy w sobie funkcje poczty oraz kalendarza umożliwiającego synchronizację Twoich działań. Outlook to olbrzymia siła każdej organizacji oraz narzędzie, które pozwala na pracę w każdym miejscu, dzięki specjalnej aplikacji na smartfon. Pełne odzwierciedlenie danych na każdym urządzeniu, a także możliwość wysyłania w sposób błyskawiczny wiadomości mailowych z każdego miejsca, zapewnią Tobie i Twojej organizacji dodatkową przewagę nad konkurencją.

Microsoft Teams – to hub pracy grupowej. Narzędzie, które pozwoli Ci wysyłać mniej maili i szybciej kontaktować się z innymi. Wizja poprawnego używania Teams łączy się ze skupieniem na projekcie, na zadaniu, które masz do wykonania w swoim zespole. Pamiętaj, możesz w bezpieczny sposób zaprosić do współpracy osoby spoza organizacji i z nimi dzielić się wiedzą. Kończymy z wysyłaniem maili, z traceniem czasu na szukanie informacji w pofragmentowanych wiadomościach. Rozmawiaj i reaguj wprost do osób zainteresowanych prowadzonym projektem. Wspólna, jednoczesna praca na dokumentach, dostęp do nich z urządzeń mobilnych podniosą wyniki Twojej firmy.

OneNote – niby zwykły notes, ale nie do końca. OneNote to prawdziwa skarbnica wiedzy, którą budujesz ze współpracownikami. Maluj, rysuj, wklejaj, pisz, dyktuj, kręć wideo – OneNote przyjmie absolutnie każdą formę wprowadzanych notatek i pozwoli się nimi dzielić między zespołami projektowymi. Jeszcze z niego nie korzystasz? Zacznij już dzisiaj i poczuj jego moc.

OneDrive – Zdarzyło Ci się nadpisać kiedyś plik? Wersja z wczoraj, dzisiaj stała się bezcenna? Tracisz czas na przesyłaniu załączników? Marzysz o jednoczesnej pracy wspólnej ze swoimi współpracownikami? Mamy to! Realizowane wdrożenie nowoczesnego miejsca pracy, dzięki usłudze OneDrive, daje Ci takie możliwości. Przestań wysyłać załączniki na rzecz bezpiecznego udostępnienia dokumentów i na żywo obserwuj jak koledzy z zespołu edytują wspólne dokumenty. Twoja indywidualna przestrzeń to 1 TB, dostępna z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu.

SharePoint – nowoczesne miejsce pracy to nie tylko niezwykle szybkie nowe komputery i tablety. To także wspólna przestrzeń do realizowania pracy grupowej. Witryny projektowe, intranety są tworzone w celu kumulowania wiedzy w jednym miejscu, dzielenia się nią w zespołach i całej organizacji.

Planner – narzędzie, dzięki któremu możesz organizować pracę własną i zespołu w prosty wizualny sposób. Możesz również śledzić postępy w realizacji zadań. I to wszystko w każdym miejscu, za pomocą dowolnego urządzenia i o wybranej przez siebie porze.

Forms – jeśli chcesz tworzyć ankiety, testy, szybko zebrać opinie i móc sprawdzać wyniki w czasie rzeczywistym to Forms jest tym narzędziem, które to umożliwia. Dzięki Forms możesz udostępniać stworzone przez siebie formularze również na zewnątrz organizacji.

Yammer – to firmowy portal społecznościowy, z pomocą którego możesz komunikować się i brać udział w wydarzeniach organizacji, masz dostęp do bazy wiedzy, pomysłów i plików udostępnianych przez inne osoby.

Microsoft To-Do – dzięki tej aplikacji możesz zarządzać swoimi zadaniami, dodawać, oznaczać jako ważne, ustawiać przypomnienia. Usługa jest zsynchronizowana z Outlookiem oraz Plannerem – dla Ciebie to również ułatwienie, ponieważ wszystkie zadania są teraz dostępne w jednym miejscu.

Microsoft Stream – usługa, która pozwala na przechowywanie, udostępnianie nagrań w ramach organizacji, w której wideo są często używane jako nośnik informacji i wiedzy.

Delve – zarządzaj swoim profilem Microsoft 365 oraz odnajduj i organizuj swoje informacje, które w danej chwili mogą by dla Ciebie najbardziej interesujące. Aplikacja Delve nigdy nie zmienia żadnych uprawnień, dlatego będą dla Ciebie widoczne tylko te dokumenty, do których już masz dostęp.

Zasady licencjonowania Microsoft 365

Licencje CSP to usługi w chmurze licencjonowane per user czyli na użytkownika. Microsoft wprowadził kilka podstawowych zasad obowiązujących przy ich zakupie:

  • Licencje Business (Microsoft 365 Business Basic/Business Standard/Business Premium oraz Microsoft 365 Apps for business) można mieć maksymalnie po 300 sztuk z każdego rodzaju. W praktyce oznacza to że, Twoja firma może posiadać takich licencji maksymalnie 1200 sztuk.
  • W przypadku licencji Enterprise (Office 365 F3/E1/E3/E5) oraz pozostałych Microsoft 365 (Microsoft 365 F1/F3/E3/E5) nie obowiązują żadne limity licencyjne. W praktyce oznacza to to, że możesz tych licencji mieć tyle ile potrzebujesz.
  • Możesz wybrać dwa tryby dzierżawy tych licencji: miesięczną bądź roczną. Dzięki temu możesz elastyczniej nimi zarządzać.

Licencjonowanie Microsoft 365

Co gwarantuje Twojej firmie Microsoft 365?

Możliwość zdalnego uczestniczenia w spotkaniu, nawet jeśli nie możesz dotrzeć na miejsce lub musisz wyjść w trakcie.

Różne formy przekazywania informacji do całej organizacji lub wybranych zespołów za pośrednictwem Microsoft Teams – czat, zespoły, telekonferencje, live event.

Sprawdzanie dostępności danej osoby w konkretnym terminie za pośrednictwem Kalendarza lub Asystenta planowania.

Możliwość komunikacji pomiędzy pracownikami za pośrednictwem czatu, połączenia audio lub wideo – optymalizacja kosztów usług komórkowych w całej organizacji.

Ograniczenie zjawiska shadow IT poprzez wdrożenie jednolitych i bezpiecznych narzędzi pracy w organizacji – mniejsze ryzyko wycieku danych – norma ISO 27018.

Biuro w chmurze – ciągłość pracy w przypadku konieczności przejścia na pracę zdalną.

Pracownicy mogą pracować nad jednym dokumentem np. prawnicy pracują nad odpowiednimi zapisami umowy handlowej, a handlowcy jednocześnie mogą ustalać warunki – nikt nie zastanawia się czy pracuje na najbardziej aktualnej wersji i czy wszystkie zmiany zostały naniesione.

Pliki są zawsze dostępne w chmurze i nie trzeba ich przenosić na zewnętrznych nośnikach danych lub przesyłać mailem – oszczędność czasu.

Łatwy dostęp do wcześniejszych wersji dokumentów, nawet jeśli zostałyby one nadpisane przez innego użytkownika. Nawet jeśli ktoś przez przypadek usunie np. akapit w umowie, kilkoma kliknięciami odzyskujemy wcześniejszą wersję i pracujemy dalej.

Wykorzystaj ankietę Forms, jeśli potrzebujesz szybko zebrać opinię innych użytkowników, która ulotka jest ładniejsza? Menu na spotkanie integracyjne? – zamiast zbierać te informacje z wielu maili wystarczy jedna prosta ankieta.

Ochrona informacji wrażliwych poprzez zarządzanie poziomem udostępnienia danych dla użytkowników wewnętrznych i zewnętrznych (lista wynagrodzeń powinna trafić tylko do jednej osoby? Ustaw poziom uprawnień do tej listy tylko dla tej osoby, aby nikt inny nie miał dostępu do tych informacji.

Zaloguj się za pośrednictwem komputera domowego lub smartfona, jeśli zostawiłeś komputer służbowy w pracy.

Dla kogo jest Microsoft 365?

Plany i ceny dostosowano tak, aby to oprogramowanie biurowe były osiągalne dla wszystkich. Z platformy Microsoft 365 korzystają użytkownicy domowi, małe i duże firmy, a nawet mikroprzedsiębiorstwa. Ten zestaw narzędzi stworzono specjalnie dla edukacji oraz organizacji rządowych.

Jak widzisz, Microsoft 365 wspiera kreatywność nie tylko pracowniczych zespołów, ale pomaga nauczycielom, wykładowcom, uczniom, studentom oraz urzędnikom w codziennym funkcjonowaniu.

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.