Starzejący się sprzęt, szafy serwerowe oraz oprogramowanie odchodzi w zapomnienie. W kwestii funkcjonalności umożliwiających uruchamianie maszyn wirtualnych, baz danych SQL czy tworzenia kopii zapasowych zasobów pozycję lidera przejmuje Microsoft Azure.

Ta profesjonalna platforma usług w chmurze pozwoli Ci się skupić na rozwoju i głównych celach biznesowych. W końcu możesz zapomnieć o problemach z awaryjną infrastrukturą.

Zaufana chmura do obsługi środowiska hybrydowego

Platforma Microsoft Azure to ponad 200 produktów i usług chmurowych, które pozwalają tworzyć nowe rozwiązania. Za jej sprawą możliwe staje się tworzenie i uruchamianie aplikacji oraz zarządzanie nimi z poziomu nawet kilku chmur w środowisku lokalnym czy też hybrydowym. Microsoft Azure wspiera organizacje w dowolnej lokalizacji. Integruje je za pomocą zaprojektowanych usług przez co staje się niezastępowalnym rdzeniem przedsiębiorstw.

Microsoft Azure to bezkres rozwiązań, które możesz tworzyć na własnych warunkach. To wszystko za sprawą technologii open source oraz obsłudze wszystkich języków i struktur. Wdrażanie innowacji nie było nigdy takie proste! Microsoft Azure to przede wszystkim chmura, której możesz zaufać. Bezpieczeństwo to podstawa tego rozwiązania. Nie ma co się dziwić, że z tej usługi korzysta wiele korporacji, rządów i startupów. Zapewniana najwszechstronniejsza obsługa zgodności i ochrona danych Twojej firmy, jak i klientów to zasługa wielowarstwowych zabezpieczeń. Wszystko jest pod Twoją kontrolą.

Zdalna i wydajna praca, dzięki Microsoft Azure

Z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, w takich warunkach przy użyciu pulpitu chmurowego i wirtualizacji aplikacji może funkcjonować Twoja organizacja. Microsoft Azure to pełna integracja z innymi produktami Microsoft. Innowacje giganta z Redmond sprawiają, że platforma odpowiadająca za serwery w chmurze i szereg innych rozwiązań wzbogaca się o nowe możliwości z każdym dniem. Osiągnięcia w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, wirtualizacji, baz danych i klastrów Kubernetes to tylko kilka zaobserwowanych postępów Microsoft Azure.

Dodawanie inteligentnych algorytmów do aplikacji, witryn internetowych i botów, to wszystko pomoże Twojej firmie lepiej zrozumieć i przewidywać potrzeby użytkowników. W błyskawiczny sposób jesteś w stanie uzyskać szczegółowe informacje z danych, dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym. Połącz magazynowanie danych i analizę big data za pośrednictwem możliwości jakie daje Microsoft Azure.

Zapoznaj się z najpopularniejszymi produktami Microsoft Azure

Wcześniej wspominaliśmy, że platformę tworzy już ponad 200 produktów. Nie w sposób je wszystkie opisać, dlatego pokrótce zaprezentujemy te, które są najczęściej wykorzystywane przez naszych klientów:

 • Maszyny wirtualne – stwórz je w oparciu o systemy Windows i Linux w dosłownie kilka sekund. Tym samym obniżysz koszty i zwiększysz wydajność operacyjną. Pełną listę typów maszyn wirtualnych znajdziesz tutaj. Pamiętaj, płacisz tylko za wykorzystany czas obliczeń, dzięki czemu nie zrujnujesz swojego budżetu!
 • Azure SQL – rodzina baz danych SQL w chmurze z elastycznymi możliwościami migracji, modernizacji i tworzenia aplikacji. To inteligentne i bezpieczne usługi, które dają szereg dodatkowych rozwiązań. Zmodernizuj istniejące aplikacje programu SQL Server, przenoś obciążenia zachowując pełną zgodność i obsługuj nowoczesne programy używając w pełni zarządzanych usług z bezserwerowymi zasobami obliczeniowymi.
 • Azure Cosmos DB – szybka baza danych NoSQL z otwartymi interfejsami API w dowolnej skali. Zarządzanie aplikacjami o krytycznym znaczeniu dla Twojej firmy nigdy nie było takie proste i bezpieczne. Zapewnij swojej organizacji ciągłość działania za sprawą funkcji replikacji.
 • Azure Kubernetes Service (AKS) – usługa o wysokiej dostępności i zabezpieczeniach, w pełni zarządzana usługa Kubernetes. To dzięki niej łatwiejsze stanie się wdrażanie konteneryzowanych aplikacji i zarządzanie nimi. Połącz zespoły deweloperskie i operacyjne w ramach jednej platformy, tak aby szybko i pewnie tworzyły skalowalne rozwiązania.
 • Azure Cognitive Services – kompleksowa gama usług sztucznej inteligencji i kognitywnych interfejsów API. Zapewnisz swoim deweloperom dostęp do sztucznej inteligencji niezależnie od posiadanych przez nich wiedzy z zakresu uczenia maszynowego.
 • Windows Virtual Desktop – dostęp do pulpitu i aplikacji z dowolnego miejsca. Konfiguracja zajmie Ci jedynie kilka minut. Zmniejszysz koszty korzystając z tych samych licencji systemu Windows w witrynie Azure Portal.
 • App Service – w pełni zarządzana platforma, która pozwoli ci na tworzenia, wdrażanie i skalowanie aplikacji internetowych. Pracuj przy użyciu .NET, .NET Core, Node.js, Java, Python lub PHP w kontenerach albo systemie Windows lub Linux.

Zasady licencjonowania Microsoft Azure

Mnogość produktów platformy sprawiają, że trudno w tym przypadku zastosować jeden cennik. Z racji tego Microsoft oferuje możliwość wypróbowania Microsoft Azure bezpłatnie przez pierwsze 30 dni. To gwarancja dostępu do bezpłatnych produktów, usług oraz środków w wysokości 168,66€. Kupując licencje nie ponosisz dodatkowych kosztów. W tym przypadku płacisz wyłącznie za rzeczywiste użycie. Na tle innych chmur Microsoft Azure cenowo wypada znacznie lepiej niż choćby AWS.

Swoje funkcjonalności w ramach platformy Azure możesz zasilić w postaci tokenów. Tokeny możemy traktować jako “portfele" do wykorzystania na usługi. Jeden token to wartość 100$. Ze względu na wycofanie się Microsoft z licencjonowania typu OPEN mamy możliwość zakupu takich tokenów do końca 2021 roku. Możemy je wykorzystać możemy maksymalnie w przeciągu 5 lat od dnia ich zakupu. Platforma Azure może działać również jako subskrypcja CSP – w takim przypadku istnieje możliwość ustalenia maksymalnego zużycia zasobów na miesiąc. W szacowaniu i konfigurowaniu kosztów pomoże Ci kalkulator cen, a przede wszystkim nasi doradcy, którzy nie muszą korzystać z tej strony. Szacunkowych obliczeń dokonają w pamięci!

Jakie korzyści przyniesie dla Twojej firmy Microsoft Azure?

 • Migrowanie serwerów i usług z serwerowni on-premise do chmury Azure(chociażby w przypadku planowanych przestojów czy prac technicznych na serwerach lokalnych),
 • Przeniesienie serwerów chmurowych Azure do własnych serwerowni on-premise,jeżeli wymagać tego będzie strategia rozwoju biznesu,
 • Utrzymywanie zasobów chmurowych jako zapasowych/backupowych w stosunku do posiadanej serwerowni firmowej,
 • Tworzenie struktur hybrydowych, gdzie serwery i usługi chmurowe wspierają (np. tymczasowo na potrzeby nowo uruchamianego projektu) posiadane już zasoby własne.
 • Błyskawiczne wdrożenia – wyzwaniem stojącym przed kadrą zarządzającą planującą i nadzorującą realizację nowych przedsięwzięć biznesowych jest czas. Czas przeznaczony na przygotowanie i uruchomienie projektu w dzisiejszych realiach biznesowych ma kolosalne znaczenie.
 • Skalowalność rozwiązań – Microsoft Azure jest rozwiązaniem problemu dynamicznie zmieniającego się zapotrzebowania na moc obliczeniową i zasoby informatyczne w firmie. Skalowalność usług wynajmowanych w ramach rozwiązań IaaS pozwala na dynamiczne dopasowanie (zarówno “w górę" jak i “w dół") wykorzystywanych przez nas serwerów, baz, aplikacji webowych czy usług. Rozwiązuje to problem działalności sezonowych.
 • Obniżenie kosztów – zapewnienie najwyższej jakości dostarczanego produktu czy usługi, przy możliwie jak najniższych kosztach. Zamiast inwestowania w serwerownię on-premise, wynajmujemy maszyny serwerowe wraz z systemem operacyjnym, powierzchnią dyskową, mocą obliczeniową od firmy Microsoft.
 • Bezpieczeństwo przez duże „B” – o odpowiedni sprzęt, jego wydajność i zgodność z najnowszymi technologiami dba za Ciebie firma Microsoft. Podobnie jest z danymi, które bezpieczne przechowywane są w chmurze. To zasługa serii zabezpieczeń najwyższej klasy, które pomogą Ci spać spokojnie.

Dla kogo jest Microsoft Azure?

To rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie chcą korzystać z drogiej infrastruktury. Chmura to już nie rewolucja, a standard współczesnego biznesu!

Przenieś elementy składowane na lokalnych serwerach, odciąż własny sprzęt, obniż koszty związane z jego wykorzystaniem. Znacznie zwiększysz moce obliczeniowe i weźmiesz przykład z wielu innych firm na całym świecie!

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.