W erze cyfrowej transformacji największą wartość mają dane. Ich ilość stale rośnie przez co ich ogrom wymaga właściwej interpretacji. W wyniku czego automatyzacja, tworzenie aplikacji czy analiza danych przestaje być domeną jedynie działów IT czy programistów. Za tymi zmianami jest w stanie nadążyć jedynie Microsoft. Właśnie dlatego gigant z Redmond stworzył Power Platform – zestaw nisko-kodowych narzędzi, który w łatwy i intuicyjny sposób usprawnia pracę i wewnętrzne procesy.

Power Platform – rozszerz i dostosuj swoje systemy bez kodu

To zestaw usług, który został zaprezentowany w 2018 roku. Obejmuje cztery produkty: Power BI, Power Apps, Power Automate oraz Power Virtual Agents. To narzędzia, które umożliwiają każdemu stworzenie aplikacji, analitykę i przepływ pracy bez kodu lub stosując jego niewielką ilość. Ta kompleksowa platforma rozszerza możliwości Microsoft 365 oraz Dynamics 365, jak i innych aplikacji biznesowych typu SaaS firm trzecich.

Pojedyncze części Power Platform w połączeniu gwarantują jeszcze więcej. W zestawie nie tylko rozwiązują problemy, ale też przekształcają sposób w jaki firma może prowadzić swoją działalność. Kompleksowe rozwiązania wraz z pełną interakcją z innymi produktami Microsoft tworzy doskonałą infrastrukturę biznesową. Rdzeniem Power Platform jest Common Data Services (CDS). To zabezpieczona baza danych, która hostowana jest w chmurze Microsoft Azure. Wspomniane dane przechowywane i zarządzane są w ramach encji. Ich standardowe zestawy można modyfikować pod określone wymagania.

Zalety i funkcjonalności komponentów Power Platform

  • Power BI – pozwala tworzyć i analizować dane za pomocą przejrzystych i interaktywnych graficznych dashboard’ów. Uzyskanie wizualizacji możliwe jest z wielu źródeł. Produkt w pełni oparty jest o chmurę, co pozwala na intuicyjne udostępnianie pulpitów nawigacyjnych innym. Użytkownicy w aplikacji mogą tworzyć przejrzyste raporty i pulpity nawigacyjne. Wyświetlanie danych z takich źródeł jak Excel, SQL, Google Analytics czy MailChimp możliwe jest w czasie rzeczywistym. Bezproblemowo można je osadzać na stronach internetowych, SharePoint i innych aplikacjach. Power BI wspiera organizacje w zakresie raportowania, łączy dane z wielu źródeł w jeden scentralizowany system.
  • Power Apps – platforma ta pozwala na tworzenie i wdrażanie niestandardowych aplikacji, które nawet nie wymagają znajomości kodu. Mogą być używane na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Power Apps to środowisko określane mianem „no-code”, dzięki czemu z ich obsługą poradzą sobie osoby bez wiedzy programistycznej. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą rozszerzać możliwości swoich aplikacji przez konektory i funkcjonalności dostępne w Azure. Power Apps jest równie często wykorzystywane jako rozszerzenie istniejących systemów.
  • Power Automate – służy do automatyzacji procesów przez projektowanie przepływów pracy (workflow) między aplikacjami czy usługami. Pozwalają zwiększać wydajność i produktywność wielu funkcji biznesowych. Power Automate służy do tworzenia prostych przepływów automatyzujących codzienne zadania, jak i przesyłania danych między różnymi systemami. Usługa zawiera gotowe szablony połączeń, jak i pozwala na projektowanie własnych. Do obsługi interfejsu Power Automate nie jest wymagana wiedza na temat kodowania.
  • Power Virtual Agents – pomaga w kreowaniu wydajnych chatbotów do angażowania się w kontakty przez stronę internetową, Facebook czy inne kanały komunikacji. Bez pomocy programistów i pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie danymi można użyć intuicyjnego interfejsu graficznego. Chatboty pozwolą na szybkie odpowiadanie na powtarzające się potrzeby klientów i pracowników.

Zasady licencjonowania Power Platform

Produkty te można kupić pojedynczo w kilku wariantach, mogą być też jednak składową poszczególnych subskrypcji CSP. Microsoft nie oferuje sprzedaży wszystkich komponentów w ramach jednego zakupu. Większość z rozwiązań zawartych jest w ramach programów licencyjnych narzędzi Microsoft 365. Wybierz aplikacje najbardziej potrzebne Twojej firmie – zintegruj je ze sobą oraz innymi usługami Office 365, Dynamics 365 i Azure, aby tworzyć kompleksowe rozwiązania.

Licencjonowanie Microsoft Power Platform

Co możesz zyskać dzięki Power Platform?

  • Zwiększysz produktywność firmy – przekształcisz pomysły w rozwiązania organizacyjne. Twoje wizje zamienisz w rzeczywistość! Uporasz się z wyzwaniami biznesowymi i przyspieszysz wykonywanie wielu prostych czynności, które wcześniej zajmowały cenny czas i zasoby.
  • Kulturę innowacji i rozwój pracowników – nie tylko programiści będą odpowiedzialni za tworzenie narzędzi usprawniających codzienną pracę. Osoby, które nie posiadają wiedzy na temat kodowania będą w stanie stworzyć potrzebne im aplikacje, raporty, a nawet chatboty. Dodatkowo systematycznie będą rozwijać swoje umiejętności.
  • Przewagę nad konkurencją – wizualizuj swoje dane, automatyzuj procesy, twórz spersonalizowane aplikacje i wyręczające Cię z codziennych zadań chatboty. To wszystko sprawi, że będziesz mógł skupić się na najbardziej istotnych celach swojego biznesu. Konkurencja będzie w stanie oglądać tylko Twoje plecy!
  • Analitykę na najwyższym poziomie – ujednolicisz dane z wielu źródeł, dzięki czemu stworzysz interaktywne pulpity i raporty. Na ich podstawie znajdziesz wiele przydatnych informacji, które pozwolą osiągnąć Twojej firmie lepsze wyniki biznesowe.
  • Zwrot z inwestycji – raporty wygenerowane w Power BI pozwolą Ci na stworzenie dokładnych analiz kosztowych w formie czytelnych wykresów. Udostępniając nowe aplikacje, chatboty usprawniające codzienną pracę możliwe jest zaoszczędzenie nie tylko środków z budżetu organizacji, ale czasu pracowników. Szybko i tanio rozwiążesz prawdziwe problemy swojej firmy!
  • Odciążysz pracowników działu IT – osoby z działów nietechnicznych będą w stanie rozwiązać swoje problemy we własnym zakresie. Tworzenie procesów, wygenerowanie raportów nie będzie spoczywało już tylko na barkach administratorów IT. Z kolei chatboty będą odpowiadać na powtarzające się pytania, a w tym czasie Twoi technicy zajmą się wdrażaniem kolejnych innowacji.

Dla kogo są rozwiązania Power Platform?

Power Bi, Power Apps, Power Automate oraz Power Virtual Agents to produkty, które używane są przez firmy duże i małe. Niezależnie od wielkości, branży, a także wiedzy Twoich pracowników na temat kodowania możesz skorzystać z narzędzi, które pozwolą Ci odkryć nowe możliwości. Sprawdź posiadane przez siebie licencje Microsoft, bo może wśród nich znajdziesz rozwiązania z gamy Power Platform.

Masz pytania w tym temacie?

Chętnie dzielimy się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, skontaktuj się z nami. Odpowiemy z chęcią na wszystkie Twoje pytania, również podczas video spotkania.