Case Study
Aquanet

Microsoft 365 wzmocnił współpracę w Aquanet!

Microsoft 365 wzmocnił współpracę w Aquanet!Aquanet
Logo Klienta

Aquanet

Aquanet S.A. to jedno z czołowych przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. Posiada blisko 103 tys. klientów, stale podnosząc jakość świadczonych usług. Kieruje się zasadami ładu korporacyjnego, a dbałość o środowisko stawia na pierwszym miejscu. Swoimi działaniami obejmuje powiat poznański i kilka gmin z innych powiatów. Oferuje między innymi zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.

Wyzwanie

Firma Aquanet S.A. korzystała z przestarzałych serwerów, które nie nadążały za jej dynamicznym rozwojem. Potrzebowała narzędzi do pracy chmurowej, szybszej i sprawniejszej poczty mailowej, a przede wszystkim wysokiej gwarancji bezpieczeństwa. Wewnątrz organizacji działała usługa Microsoft 365, jednak obecny partner IT, z którym firma współpracowała nie sprostał jej oczekiwaniom.

W rezultacie zaczęła szukać nowego, który zrozumie jej potrzeby i zaproponuje najlepsze cyfrowe rozwiązania.

Rozwiązanie

Proof of concept – gwarancja optymalnego dopasowania usługi i sukcesu wdrożenia Po wielu godzinach rozmów oraz wnikliwej analizie potrzeb przedsiębiorstwa zaproponowaliśmy, naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie, dopasowane do bieżących warunków. Utworzyliśmy rozbudowane środowisko testowe, do którego zaprosiliśmy wszystkich pracowników naszego nowego partnera. Mogli bez przerwy i na wszystkie sposoby próbować, sprawdzać i testować nowe narzędzie oraz na bieżąco zgłaszać nowe pomysły. Takie działanie – Proof of concept prowadzi do powstania optymalnej usługi, idealnie dopasowanej, z gwarancją zadowolenia klienta i sukcesu wdrożenia. Stosuje się je przed wdrożeniem, jest wersją demonstracyjną.

Aquanet sprawdził, co będzie dla niego najlepsze Zaimplementowaliśmy licencje trialowe i przeprowadziliśmy cykl warsztatów, które poruszyły kwestie bezpieczeństwa danych, zarządzania informacją oraz sposobów licencjonowania Microsoft. Pracownicy firmy byli gotowi na zmiany, chcieli jak najszybciej uzyskać dostępy do komunikatorów, by sprawnie komunikować się i pracować zespołowo. Proces Change Management pozwolił na budowę dobrych nawyków w pracownikach. Dzięki jeszcze lepiej można było zobrazować możliwości wynikające z implementacji rozwiązań Microsoft.

Zbadaliśmy motywację ludzi do wprowadzanych zmian, poznaliśmy ich potrzeby i obawy. Uświadomiliśmy, dlaczego w danym momencie rozwoju firmy są potrzebne nowe narzędzia do komunikacji oraz jak dużą wartość mogą wnieść do codziennej pracy.

Wyniki

W wyniku przeprowadzonych działań Aquanet ma możliwość uzyskania najlepiej dopasowanego produktu docelowego, który zostanie wdrożony. Dla nas, inżynierów z dużym doświadczeniem to bardzo ważne, by poznać dokładne oczekiwania klienta przed przystąpieniem do prac. Chcemy, by każdy klient był zadowolony z naszych usług i z efektów jakie mają dać nowe narzędzia. Świadomość firm jest coraz większa i coraz częściej decydują się na Proof of Concept, co daje gwarancję satysfakcji. Jest wykazaniem słuszności zastosowania danego pomysłu biznesowego w konkretnym środowisku.

Pozwala na zebranie danych, które mogą posłużyć w ocenie projektu i wskazać możliwe kierunki modyfikacji. Aquanet jest pewny, że wybrał najlepszego partnera Microsoft do współpracy. Wciąż testuje nowe środowisko i w kolejnych krokach będzie przez nas przygotowywany do wdrożenia docelowego.

Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(