Case Study
Grecos Holiday

Microsoft 365 jest już standardem, a Intune naturalnym wyborem!

Microsoft 365 jest już standardem, a Intune naturalnym wyborem!Grecos Holiday
Logo Klienta

Grecos Holiday

Grecos Holiday Sp. z o.o. to jeden z liderów polskiej branży turystycznej, specjalizujący się w organizacji wycieczek w rejon basenu Morza Śródziemnego. Firma oferuje kompleksowo przygotowane wyjazdy turystyczne zawierające przelot, pobyt w hotelu, ubezpieczenie, transfery oraz opiekę rezydentów. Klienci Grecos Holiday latają na wielkie greckie wakacje z 9 lotnisk w Polsce. Firma jest laureatem licznych konkursów oraz prestiżowych nagród, zajmuje też wysokie miejsca w rankingach branżowych.

Wyzwanie

Zarząd firmy Grecos Holiday zauważył, że pracownicy wykonują coraz więcej zadań na urządzeniach mobilnych, które nie są odpowiednio zarządzane ani administrowane. W przypadku utraty tabletu lub telefonu poufne informacje na temat firmy mogły trafić w niepowołane ręce. Aby do tego nie dopuścić, firma Grecos Holiday potrzebowała narzędzia, które poradzi sobie z rozproszeniem geograficznym pracowników oraz sezonowością prowadzonego biznesu. System ten musiał spełniać potrzeby mobilnego stylu pracy, w którym część pracowników jedynie sporadycznie pojawia się w biurze.

Rozwiązanie

Poszukiwanie nowoczesnych narzędzi biznesowych. W trakcie analizy dostępnych na rynku rozwiązań, firma Grecos Holiday podjęła decyzję o wyborze usług chmurowych firmy Microsoft. Model rozwiązań dobrze wpisywał się w sposób działania firmy, gdzie pracownicy przebywają w różnych lokalizacjach i wykonują swoje zadania na różnych urządzeniach mobilnych I komputerach. Rozwiązanie chmurowe zapewniło również bezpieczny dostęp do danych i informacji firmowych. Microsoft 365 naturalnym standardem

Po wprowadzeniu usługi Microsoft 365 jakość współpracy i komunikacji w firmie znacząco wzrosła. Stąd też Microsoft Intune był naturalnym wyborem dla Grecos Holiday. Firma zdecydowała się na tę usługę do zarządzania komputerami stacjonarnymi i urządzeniami mobilnymi za pomocą pojedynczego, ujednoliconego rozwiązania działającego w chmurze.

Wyniki

Zastosowanie usług chmurowych firmy Microsoft w spółce Grecos Holiday znacząco poprawiło współpracę pomiędzy pracownikami firmy i umożliwiło bezpieczny dostęp do danych firmy z ulubionych urządzeń.

„Zalety Windows Intune najlepiej poznaje się w codziennych sytuacjach. Kiedyś w przypadku utraty urządzenia przez pracownika przebywającego w Grecji, np. po upadku do wody, jedyną możliwością podtrzymania kontaktu z firmą było zakupienie nowego aparatu, jednak i tak dużą trudność stanowiła konfiguracja urządzenia. Należało więc wysłać telefon kurierem do Polski albo przekazywać osobie, która właśnie wracała do centrali. Następnie firma odsyłała skonfigurowany telefon do pracownika. Cały ten proces mógł trwać nawet do tygodnia. Oznacza to, że przez 7 dni pracownik był często pozbawiony podstawowego narzędzia komunikacji z firmą” – mówi Michał Peksa, Supremo Sp. z o.o.

Obecnie nowo zakupiony aparat wystarczy podłączyć do sieci korporacyjnej poprzez wejście na stronę internetową i w ciągu 10 minut urządzenie automatycznie się konfiguruje. Po chwili pracownik otrzymuje urządzenie gotowe do pracy – z poprzednimi ustawieniami i zabezpieczeniami.

Większe bezpieczeństwo i ochrona danych

Windows Intune umożliwia podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych w firmie na wypadek utraty urządzenia. Administrator w każdej chwili może zdalnie skasować zawartość laptopa czy tabletu. Dzięki temu spółka jest pewna, że poufne informacje nie trafią do konkurencji lub w niepowołane ręce.

Różne systemy i urządzenia – jeden sposób zarządzania

Windows Intune jest otwarty na inne systemy. Pozwala identyfikować wszystkie urządzenia końcowe z systemami Windows RT, Windows Phone 8, a także tabletami czy smartfonami z systemem Android czy iOS. Urządzeniami można administrować i zarządzać w jednolity sposób, przy pomocy wspólnego interfejsu.

Monitorowanie środowiska

Dzięki zaawansowanemu panelowi można wyświetlić szczegółowe informacje o konkretnym urządzeniu, specyfikacjach systemu, szczegółach alertu i ustawieniach zasad zabezpieczeń.

Szybkie i proste administrowanie

Nowa usługa pozwala na błyskawiczną reakcję na zgłoszone problemy przez użytkowników. Rozwiązanie daje możliwość automatycznej konfiguracji urządzenia i przystosowania go do pracy w sieci firmowej. W ten sposób każde urządzenie należące do pracownika w jednej chwili może być wykorzystane w pracy zawodowej.

Dostarczanie aplikacji w odpowiedzi na aktualne potrzeby pracowników

Windows Intune pozwala administratorom ustawić jedną zasadę, która spowoduje dostarczenie aplikacji do użytkownika w sposób najbardziej odpowiedni dla używanego przez niego urządzenia. Dodatkowo, w ramach jednej licencji Windows Intune użytkownik może wykorzystać w pracy aż 5 różnych urządzeń.

Nadzór nad zasobami

Windows Intune umożliwia wybór metod aktualizacji, w tym zarządzania poprawkami do oprogramowania wykorzystywanego w firmie. Z poziomu konsoli zarządzania administrator może monitorować aktywne alerty, status I aktualizacje oprogramowania.

Koszty ponoszone za faktyczne użytkowanie

Decydując się na rozwiązanie w modelu cloud computing, spółka otrzymała zaawansowane rozwiązanie informatyczne bez kosztownych inwestycji w sprzęt IT. Dodatkowo, miesięczne opłaty za wykorzystane usługi dopasowane są do aktualnych potrzeb.

„Ponosimy opłaty za faktycznie wykorzystane licencje. W trakcie sezonu, gdy wzrasta liczba pracowników, po prostu dokupujemy kolejne licencje, a po sezonie z części rezygnujemy. Jest to wyjątkowo elastyczne rozwiązanie” – mówi Wojciech Skoczyński, prezes, Grecos Holiday Sp. z o.o.

Jeden, wspólny system dla wszystkich pracowników.

Posiadanie licencji Windows Intune daje możliwość zainstalowania najnowszego systemu Microsoft Windows na posiadanym sprzęcie bez dodatkowych opłat. Jeżeli pracownicy firmy posiadają starsze komputery z Windows XP czy Windows7, mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji. Jest to doskonały sposób na szybką standaryzację systemu operacyjnego w całej firmie.

„W opinii naszej firmy takie usługi, jak Microsoft Windows Intune, są przyszłością rozwiązań informatycznych, które pozwalają skupić się na właściwej funkcjonalności I użyteczności narzędzi, nie myśląc już o kwestii zaplecza utrzymania infrastruktury. Jest to koncepcja najbardziej odpowiadająca potrzebom współczesnego biznesu. Wdrażamy Windows Intune u wielu klientów i nie wyobrażamy sobie powrotu do poprzednich rozwiązań, nad którymi nie było takiej kontroli, jak teraz. Do tego niespotykana wcześniej, ale bardzo ceniona przez klientów, otwartość na konkurencyjne rozwiązania, która do równego mianownika sprowadza systemy operacyjne po stronie odbiorcy” – mówi Michał Peksa, CEO Supremo Sp. z o.o.

Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(