Case Study
PWN

Kompleksowa analiza środowiska informatycznego - Proof of Concept, z wykorzystaniem Microsoft 365 w PWN!

Kompleksowa analiza środowiska informatycznego - Proof of Concept, z wykorzystaniem Microsoft 365 w PWN!PWN
Logo Klienta

PWN

Grupa PWN działa w obszarach: wydawniczym, dystrybucyjnym oraz e‑commerce. Nakładem wydawnictw Grupy ukazuje się ponad 500 tytułów rocznie. Są to publikacje książkowe, e-booki oraz produkty multimedialne. Wydawnictwa wchodzące w skład grupy specjalizują się w dostarczaniu wiedzy z wielu różnych dziedzin, w szczególności nauk ścisłych, ekonomii, zarządzania, informatyki, psychologii i medycyny.

Wyzwanie

PWN i Supremo poznały się w momencie, kiedy chmura była używana w organizacji. Klient zgłosił się do nas z prośbą o analizę obecnego środowiska i opinię, czy w optymalny sposób wykorzystuje potencjał zaimplementowanych rozwiązań. Uważa nas za ekspertów rozwiązań chmurowych, w jego opinii potrafimy obiektywnie ocenić sytuację i doradzić. Tak też się stało.

Rozwiązanie

Kiedy przekroczyliśmy progi grupy PWN zapoznaliśmy się z oczekiwaniami firmy, przeprowadziliśmy wiele wstępnych rozmów oraz dokonaliśmy wyceny i weryfikacji jej ówczesnego środowiska. To działanie zostało dobrze odebrane przez klienta. Potwierdziło jego bardzo wysoką ocenę firmy Supremo, wynikiem czego jest zawiązanie długotrwałej współpracy. Do dzisiaj wspieramy naszymi kompetencjami rozbudowane, wewnętrzne działy IT w całej grupie PWN. Często współpracujemy z firmami, które już korzystają chmury, gdzie pewne obszary wymagają udoskonalenia. Skutecznie umiemy je wyłapywać i poprawiać. Wchodzimy w buty konsultantów i weryfikujemy stan faktyczny.

Zauważamy rzeczy, których sam klient nie jest w stanie zobaczyć, a następnie przechodzimy do działania. Zapoznawszy się z sytuacją w firmie PWN wspólnie podjęliśmy decyzję o przygotowaniu Proof of Concept – środowiska testowego. Jest to implementacja prostego rozwiązania tymczasowego, które ma za zadanie udowodnić, że docelowe rozwiązanie przyniesie oczekiwany skutek. Środowisko testowe pokazuje klientowi, w jaki sposób będzie działało nowe rozwiązanie. Jest to czas na dyskusje, gromadzenie oczekiwań i wprowadzanie zmian tak, by docelowo wdrożony produkt w pełni satysfakcjonował klienta i był możliwy do zrealizowania. Na dzień dzisiejszy środowisko jest nadal testowane. W międzyczasie przeprowadziliśmy szereg szkoleń dla pracowników PWN w temacie bezpiecznej pracy, niezależnie od miejsca jej wykonywania.

Wyniki

Analiza wykazała, że obecne środowisko informatyczne w firmie PWN wymaga poprawek. Pozostawiliśmy grupę spółek z nowym testowym rozwiązaniem, dzięki czemu użytkownicy sprawdzają, czy będą usatysfakcjonowani kiedy właściwy produkt zostanie wdrożony. Firma PWN nie zmieniła zdania o marce Supremo. Jest przekonana, że w każdej chwili może liczyć na ogromne wsparcie z naszej strony.

Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(