Case Study
VMR

Microsoft 365 - efektywna praca i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa!

Microsoft 365 - efektywna praca i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa!VMR
Logo Klienta

VMR

Oferująca unikalne połączenie cyfryzacji, marketingu i organizacji eventów - agencja interaktywna VMR planuje i wdraża zintegrowane projekty reklamowe i komunikacyjne. Agencja posiada biura w Poznaniu oraz Warszawie. Chce wykorzystywać nowoczesne technologie, by utrzymać najwyższy komfort pracy w zespołach.

Wyzwanie

Fragmentaryzacja, brak unifikacji narzędzi biznesowych hamowały dalszy rozwój firmy VMR. Zespół musiał posługiwać się wieloma programami, co zdecydowanie wydłużało czas pracy nad zleconymi zadaniami. Organizacja chciała przede wszystkim poprawić komunikację między pracownikami. Potrzebowała także rozwiązania, które będzie niezawodne w kwestii bezpiecznej wymiany danych. Pojawiła się konieczność obsługi wielu platform, w kreatywnym środowisku VMR. Począwszy od komputerów PC po komputery Mac, a także urządzenia mobilne obsługujące systemy iOS i Android.

Rozwiązanie

Szybki wzrost wydajności za sprawą Microsoft Teams Microsoft 365 Business okazał się najlepszą odpowiedzią na wszystkie potrzeby VMR. Oprogramowanie, które łączy najwyższą w swojej klasie wydajność narzędzi Office 365, wraz z zaawansowanymi funkcjami zarządzania bezpieczeństwem i urządzeniami. “Dla nas jako partnera wdrożeniowego, który specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych Microsoft, wdrożenie Microsoft 365 Business w firmie VMR było interesującym doświadczeniem. Całe przedsięwzięcie obejmowało pełny pakiet produktywności I komunikacji Office 365, ale także bezpieczeństwo, ponieważ Microsoft 365 Business był w stanie objąć ogromny obszar potrzeb informatycznych Klienta.

Ta implementacja była pierwszym wdrożeniem Microsoft 365 Business na taką skalę w Polsce” twierdzi Michał Peksa, CEO Supremo, oficjalnego partnera firmy Microsoft. Szybko odczuwalne korzyści przyniosło organizacji wdrożenie Microsoft Teams. “Funkcjonalność i łatwość w użyciu prędko przekonały członków naszego zespołu do wykorzystania tego komunikatora jako głównej platformy do wewnętrznej współpracy. Wiele innych zastosowań Microsoft 365 nie wymaga użycia tak wielu narzędzi z jakimi mieliśmy dotychczas do czynienia. Wszystko w tym oprogramowaniu zawarte jest w jednym miejscu, co jest naprawdę użyteczne. Za sprawą Microsoft 365 Business przeszliśmy od fragmentacji do unifikacji.” - Hubert Hafke chwali funkcjonalności Microsoft 365.

Wyniki

Pracownicy agencji marketingowej VMR potwierdzają, że oprogramowanie Microsoft 365 Business zwiększyło ich produktywność oraz bezpieczeństwo pracy. Ułatwiło także wdrożenie przepisów dotyczących ogólnego rozporządzenia o ochronie danych RODO. Korzyści biznesowe wynikające ze zintegrowanej architektury Office 365 dla VMR sprawiły, że pracownicy wykonują swoje zadania szybciej. W kwestii budżetu IT, Hubert Hafke odnotował 20% miesięczne oszczędności, dzięki racjonalnemu gospodarowaniu licencjami i zmniejszeniu zapotrzebowania na korzystanie z zewnętrznego hostingu.

Podobne korzyści sięgające 10% zaoszczędzonych środków dotyczą użycia usługi Azure Cloud Storage, w kwestii tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych. Narzędzia administracyjne, dostarczane wraz z tą platformą ograniczyły ilość pracy działu IT wewnątrz organizacji o co najmniej 30%.

Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(