Hybrydowe rozwiązania chmurowe

Połowa, pięknej białej chmury

Przejmij pełną kontrolę nad chmurą

Chmura hybrydowa to scalenie technologii służącej dopasowaniu do indywidualnych potrzeb informatycznych przedsiębiorstwa. Wiele z nich budując swoje usługi wykorzystuje technologie hybrydowe umieszczając je na lokalnych serwerach. Jeszcze inne przekazują macierze dyskowe zewnętrznym firmom lub przechowują dane w chmurze publicznej. Jaki wzorzec hybrydowy zastosować? To zależy...

Hybryda to kompromis między chmurą a lokalnymi serwerami

Możesz borykać się z problemem długu technologicznego, świadczyć usługi sezonowo lub być częścią sieci spółek z siedzibami w różnych lokalizacjach. Twoje lokalne serwery lub chmura w takich warunkach może nie dawać dobrych wyników. Warto korzystać z wzorców hybrydowych, dzięki którym zmniejszysz wydatki na utrzymanie infrastruktury technicznej.

Zaprojektuj chmurę dopasowaną do swoich potrzeb

Na etapie budowy aplikacji możesz jeszcze nie wiedzieć, czy będą spisywać się idealnie w chmurze publicznej, czy w systemach lokalnych. W tym przypadku również możesz skorzystać z wzorców hybrydowych. Podobnie, jeśli budujesz rozwiązania disaster recovery i nie chcesz płacić za kolejne data center. To tylko kilka perspektyw, kiedy hybrydowe rozwiązania chmurowe mogą usprawnić działanie twojego biznesu.

Elastyczność chmury hybrydowej

Dostosowanie, oszczędność kosztów i większa przestrzeń na dyskach. To wszystko może Ci zapewnić wachlarz możliwości chmury hybrydowej. Ta łączy zalety chmury publicznej i chmury prywatnej. Część systemów może być uruchamiana na dedykowanej, a pozostałe na współdzielonej infrastrukturze. Takie rozwiązanie pozwoli Ci się cieszyć zarówno z lokalnych zasobów i przy okazji korzystać z zalet chmury na poziomie jaki akceptujesz.

Korzystając ze skalowalności, płacisz za przechowywanie zasobów chmurowych, które rozbudowywane są wraz z rozwojem Twojej firmy. W ten sposób zamortyzujesz koszty płacąc jedynie za to, z czego tak naprawdę korzystasz. Inwestując w chmurę hybrydową możesz zachować infrastrukturę prywatną dla wrażliwych zasobów lub obciążeń. Ponadto kod i dane produkcyjne możesz uruchomić w lokalnym systemie, a środowiska testowe i developerskie w chmurze.

Hybryda jednym z etapów transformacji cyfrowej

Decydując się na hybrydowe rozwiązanie sprawisz, że całkowite przejście do chmury obliczeniowej nie będzie przytłaczającym zadaniem. Zyskasz fundamenty, które pomogą Ci płynnie przejść przez kolejne etapy transformacji cyfrowej. Cały proces zaplanujesz w dogodnym dla siebie czasie.
Microsoft 365
Microsoft 365 jest już standardem, a Intune naturalnym wyborem!
Zobacz case study
Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(