Case Study
Apator Powogaz SA

Bezpieczna poczta po przejściu z Lotus Domino do chmury Microsoft 365!

Bezpieczna poczta po przejściu z Lotus Domino do chmury Microsoft 365!Apator Powogaz SA
Logo Klienta

Apator Powogaz SA

Apator Powogaz SA to międzynarodowa grupa kapitałowa, oferująca rozwiązania do automatyzacji pracy sieci elektroenergetycznej. Tworzy sieć dystrybutorów urządzeń i systemów pomiarowych, sama jest również producentem. Opracowuje i wprowadza innowacje w obszarze automatyki i sterowania oraz nadzoru sieci elektroenergetycznej. Postanowiła wprowadzić także innowacje w obszarze IT i zaimplementować najlepsze narzędzia wspomagające własne zespoły.

Wyzwanie

Organizacja Apator Powogaz SA korzystała dotychczas z rozwiązania Lotus, które traciło wsparcie obecnego dostawcy. By móc nadal korzystać z usługi bezpiecznej poczty musiała poszukać godnego następcy. Po dokładnej analizie potrzeb i wielu rozmowach z ekspertami Supremo, bez zawahania postanowiła, że migracja poczty z oprogramowania Lotus do chmury Microsoft będzie najlepszym pomysłem. Nie tylko zagwarantuje bezpieczny, stabilny system pocztowy, wsparcie użytkowników, ale również otworzy przed nią drzwi nowych możliwości. Rozpoczęła się owocna współpraca, której efekty widać we wskaźnikach wzrostu produktywności pracowników każdego dnia.

Rozwiązanie

Migracja poczty w firmie Apator Powogaz SA była dla nas wyzwaniem, z racji bardzo dużej liczby utworzonych kont pocztowych pracowników. Cały projekt musiał być szczegółowo opracowany i podzielony na etapy, by mieć pewność, że podczas migracji poczta będzie działała nieprzerwanie i nie zakłóci w żaden sposób działania firmy. Migracja poczty mailowej była dopiero początkiem zmian. W firmie wdrożono pełną usługę Microsoft 365, a przeszkoleni trenerzy Supremo pomogli pracownikom błyskawicznie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Przeprowadziliśmy szkolenia z części administracyjnej dla wewnętrznych zespołów IT oraz pokazaliśmy nowym użytkownikom, jak wykorzystać potencjał platformy Sharepoint. Może być ona miejscem do bezpiecznego przechowywania plików i udostępniania informacji współpracownikom, partnerom oraz klientom. Jest prosta w obsłudze, intuicyjna, oszczędza czas szukania informacji, eliminuje ryzyko pomyłek. Użytkownik w dowolnej chwili może zarządzać swoim dokumentem, z dowolnego urządzenia. Wystarczy, że jest zalogowany na koncie Microsoft. Może udostępniać informacje i ograniczać dostępy, przesyłać linki i współdzielić pliki. To wszystko uporządkowane w jednym miejscu. Na ostatnim etapie współpracy zadbaliśmy o podwyższenie poziomu bezpieczeństwa używanych urządzeń. Uruchomiliśmy usługę Microsoft Security, która zabezpiecza firmę przed wirusami, programami szpiegującymi i innym złośliwym oprogramowaniem. Dzięki temu, Apator Powogaz SA ma pewność, że wszystkie urządzenia firmowe są chronione z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Wyniki

Możemy śmiało powiedzieć, że dokonaliśmy prawdziwej modernizacji infrastruktury oprogramowania IT w całej organizacji. Projekt zakończył się sukcesem, a dostarczone zasoby są efektywnie użytkowane.

Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(