Case Study
Inelo

Microsoft 365 eliminuje Shadow IT i zwiększa bezpieczeństwo danych w Inelo!

Microsoft 365 eliminuje Shadow IT i zwiększa bezpieczeństwo danych w Inelo!Inelo
Logo Klienta

Inelo

Inelo jest jednym z największych producentów oprogramowania i elektroniki do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, dedykowanej dla branży transportowej. Ciągły rozwój firmy zapewnia Klientom zawsze aktualne rozwiązania, dostosowane do wymagań branży, a stabilna pozycja na rynku sprawia, że firma jest pewnym i godnym zaufania partnerem biznesowym. Potwierdzeniem znakomitej kondycji firmy są regularnie przyznawane nagrody, min Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa. W firmie Inelo pracuje ponad 160-osobowy zespół programistów, testerów, handlowców, wdrożeniowców, szkoleniowców, serwisantów, pracowników administracji doceniane są zarówno przez Klientów jak i niezależnych ekspertów. Firma przed wejście w świat chmurowy Microsoft 365, korzystała z rozwiązań open source, jednak wraz z rozwojem, zatrudnianiem kolejnych pracowników przestały one być wystarczające.

Wyzwanie

Pod koniec 2020 roku mieliśmy przyjemność dla firmy Inelo zorganizować Assessment, Modern Workplace, i to był moment przełomowy, osoby decyzyjne w firmie uczestniczące w spotkaniach bardzo szybko podjęły decyzję wejścia w narzędzia Microsoft 365 widząc ich potencjał dla rozwoju swojej organizacji. Jednym z najważniejszych aspektów była możliwość spotykania się i wymiany informacji w czasie pandemii Covid-19.

Rozwiązanie

Rozpoczynając współpracę z Inelo, mieliśmy świadomość, iż jest to firma z wieloma kompetentnymi osobami w branży IT na podkładzie. Zdecydowaliśmy się zaoferować asystę wdrożenia rozwiązań chmurowych Microsoft i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu i chęci uczenia się działów IT klienta, tempo pracy było zachwycające.

Dzięki czemu całe wdrożenie zostało ukończone przed zakładanym czasem. Aby w organizacji poziom używalności stał na wysokim poziomie, zdecydowaliśmy się zaproponować pakiet szkoleń, i ponownie był to strzał w dziesiątkę. Użytkownicy chłonęli wiedzę błyskawicznie a więc i używalność narzędzi wzrastała niema z dnia na dzień. Kiedy dotychczas stosowane rozwiązania open source przestały być wystarczające, w idealnym momencie przyszliśmy do klienta z propozycją assessmentu.

Klient akurat poszukiwał nowych rozwiązań, do współpracy, pracy zdalnej, możliwości realizacji spotkań online. Wszystkiego co jest niezbędne do pracy podczas szalejącej pandemii. Zaproponowane pakiety Microsoft 365 były idealną odpowiedzią na potrzeby klienta a zaproponowane szkolenia tylko utrwaliły to przekonanie wewnątrz organizacji. Przed wdrożeniem narzędzi Microsoft do zdalnych spotkań, były one realizowane za pomocą innych rozwiązań typu Messenger, Whats Up, zoom, Skype. Taki stan rzeczy nie był pochwalany przez IT i Zarząd. Teams po pierwsze mocno wpłynął na eliminację Shadow IT, po drugie zapewnił bezpieczeństwo danych, po trzecie określił standardy i procesy do przeprowadzania efektywnych spotkań. Wspólnie przepracowany czas zaowocował wysoką świadomością użytkowników z posiadanych usług oraz używalności na wysokim poziomie.

Klient aktualnie powyżej 70% używalności Teams meetings, co świadczy, że narzędzie dobrze się przyjęło w organizacji. Było dla nas dużą przyjemnością przeprowadzenie klienta przez tą Cyfrową transformację.

Wyniki

Z jednej strony mamy technologię w postaci Teams, perfekcyjne narzędzie do realizacji spotkań, z drugiej bez wprowadzenia kultury, reguł spodziewane efekty nie były by możliwe. Połączenie tych dwóch elementów z warstwą szkoleń dopiero dało spodziewane efekty. Obecnie z rozwiązania korzysta ok 700 użytkowników. Każdy projekt jest inny i każdy to nowe doświadczenie, ale ten z klientem Inelo, był szczególnie udany ze względu na duże zaangażowanie zespołu po stronie klienta. Omawiany projekt i jego elementy dały nam kolejne doświadczenie i nauczyły podejścia do klienta ze sporymi kompetencjami IT.

Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(