Zdalne zarządzanie i ochrona urządzeń

Połowa, pięknej białej chmury

Bezpiecznie, bo w chmurze

Na bezpieczeństwo chmury składają się czynności, które mają na celu zapewnienie ochrony wszystkich zlokalizowanych w niej danych i usług przed cyberatakami. Obecnie nie brakuje hakerów, którzy nie tylko łamią zabezpieczenia, ale sprawnie posługują się technikami inżynierii społecznej. Dostawcy architektury chmurowej zapewniają skomplikowane systemy ochrony. Jednak bezpieczne pliki w chmurze są tylko wtedy, gdy zadbasz o kontrolę środowiska i świadomość wszystkich jego uczestników.

Spójne środowisko uchroni Cię przed wyciekiem danych

Za przechowywanie i zarządzanie plikami w Microsoft 365 odpowiedzialne są aplikacje OneDrive oraz SharePoint. To spójne środowiska plików, które w łatwy sposób pozwalają udostępniać pliki z innych usług. Integracje umożliwiają tworzyć linki do udostępniania, udzielać ograniczony czasowo dostęp i stosować skonfigurowane zasady.

To zawsze bezpieczne pliki za sprawą stosowania etykiet poufności oraz wielu możliwości administracyjnych. Wszystko to przełoży się na mobilność codziennej pracy. Szyfrowanie podczas przesyłania danych, skanowanie antywirusowe w trakcie pobierania plików czy sprawny system powiadomień, to tylko kilka funkcji chroniących dane Twoich pracowników.

Poznaj sprawdzone sposoby na ochronę danych

Użytkownik może zrobić kilka rzeczy, aby chronić swoje pliki w OneDrive i SharePoint. Przede wszystkim hasła powinny być silne, tj. zawierać duże litery, znaki specjalne, cyfry. Oprócz tego do swojego konta Microsoft można dodać informacje zabezpieczające np. numer telefonu, inny adres e-mail czy pytanie, na które trzeba udzielić konkretnej odpowiedzi. Co jeśli zapomni hasła lub jeśli jego konto zostanie zaatakowane przez hakerów? Będzie mógł zweryfikować tożsamość i przywrócić dostępu do niego.

Zadziałaj w kwestii zarządzania i bezpieczeństwa swoich plików!

Logowanie się z niezaufanych urządzeń nie musi wiązać się z ryzykiem wycieku danych. Wszystko za sprawą Multi Factor Authentication, czyli weryfikacji dwuskładnikowej. Zwiększy ona bezpieczeństwo Twojego konta i plików poprzez wprowadzenie dodatkowe kodu zabezpieczającego, autoryzacji liniami papilarnymi czy twarzą.

Z kolei na urządzeniach przenośnych korzystając z mobilnej wersji OneDrive lub SharePoint zalecane jest włączenie szyfrowania. Ochroni to dane w przypadku zgubienia, kradzieży lub uzyskania dostępu do urządzenia przez inną osobę. Dodatkowo subskrypcja Microsoft 365 zapewnia zaawansowane środki ochrony przed wirusami i cyberprzestępczością.


Jak OneDrive i SharePoint chronią Twoje dane?

Usługi te posiadają niezawodne funkcje kontrolowania bezpieczeństwa plików w czasie rzeczywistym. Zbierane są alerty dotyczące prób częściowego uzyskiwania dostępu do danych lub ich przekazywania poza aplikacje. Z kolei w przypadku niechcianych zmian możesz przywrócić dane do poprzednich postaci. Te przypadkowo usunięte trafiają do kosza konkretnej aplikacji.

W chwili usunięcia przypadkowego lub celowego dużej liczby plików z kopii zapasowej w chmurze powiadomi Cię o zaistniałej sytuacji oraz poda instrukcje, jak odzyskać dane. W przypadku braku aktywności pliki ulegną samoistnej blokadzie. W celu uzyskania dostępu będą wymagać ponownego uwierzytelnienia.
Microsoft 365
Microsoft 365 jest już standardem, a Intune naturalnym wyborem!
Zobacz case study
Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(