Zdalne zarządzanie i ochrona urządzeń

Połowa, pięknej białej chmury

Bezpiecznie, bo w chmurze

Na bezpieczeństwo chmury składają się czynności, które mają na celu zapewnienie ochrony wszystkich zlokalizowanych w niej danych i usług przed cyberatakami. Obecnie nie brakuje hakerów, którzy nie tylko łamią zabezpieczenia, ale sprawnie posługują się technikami inżynierii społecznej. Dostawcy architektury chmurowej zapewniają skomplikowane systemy ochrony. Jednak bezpieczne pliki w chmurze są tylko wtedy, gdy zadbasz o kontrolę środowiska i świadomość wszystkich jego uczestników.

Spójne środowisko uchroni Cię przed wyciekiem danych

Za przechowywanie i zarządzanie plikami w Microsoft 365 odpowiedzialne są aplikacje OneDrive oraz SharePoint. To spójne środowiska plików, które w łatwy sposób pozwalają udostępniać pliki z innych usług. Integracje umożliwiają tworzyć linki do udostępniania, udzielać ograniczony czasowo dostęp i stosować skonfigurowane zasady.

To zawsze bezpieczne pliki za sprawą stosowania etykiet poufności oraz wielu możliwości administracyjnych. Wszystko to przełoży się na mobilność codziennej pracy. Szyfrowanie podczas przesyłania danych, skanowanie antywirusowe w trakcie pobierania plików czy sprawny system powiadomień, to tylko kilka funkcji chroniących dane Twoich pracowników.

Poznaj sprawdzone sposoby na ochronę danych

Użytkownik może zrobić kilka rzeczy, aby chronić swoje pliki w OneDrive i SharePoint. Przede wszystkim hasła powinny być silne, tj. zawierać duże litery, znaki specjalne, cyfry. Oprócz tego do swojego konta Microsoft można dodać informacje zabezpieczające np. numer telefonu, inny adres e-mail czy pytanie, na które trzeba udzielić konkretnej odpowiedzi. Co jeśli zapomni hasła lub jeśli jego konto zostanie zaatakowane przez hakerów? Będzie mógł zweryfikować tożsamość i przywrócić dostępu do niego.

Zadziałaj w kwestii zarządzania i bezpieczeństwa swoich plików!

Logowanie się z niezaufanych urządzeń nie musi wiązać się z ryzykiem wycieku danych. Wszystko za sprawą Multi Factor Authentication, czyli weryfikacji dwuskładnikowej. Zwiększy ona bezpieczeństwo Twojego konta i plików poprzez wprowadzenie dodatkowe kodu zabezpieczającego, autoryzacji liniami papilarnymi czy twarzą.

Z kolei na urządzeniach przenośnych korzystając z mobilnej wersji OneDrive lub SharePoint zalecane jest włączenie szyfrowania. Ochroni to dane w przypadku zgubienia, kradzieży lub uzyskania dostępu do urządzenia przez inną osobę. Dodatkowo subskrypcja Microsoft 365 zapewnia zaawansowane środki ochrony przed wirusami i cyberprzestępczością.


Jak OneDrive i SharePoint chronią Twoje dane?

Usługi te posiadają niezawodne funkcje kontrolowania bezpieczeństwa plików w czasie rzeczywistym. Zbierane są alerty dotyczące prób częściowego uzyskiwania dostępu do danych lub ich przekazywania poza aplikacje. Z kolei w przypadku niechcianych zmian możesz przywrócić dane do poprzednich postaci. Te przypadkowo usunięte trafiają do kosza konkretnej aplikacji.

W chwili usunięcia przypadkowego lub celowego dużej liczby plików z kopii zapasowej w chmurze powiadomi Cię o zaistniałej sytuacji oraz poda instrukcje, jak odzyskać dane. W przypadku braku aktywności pliki ulegną samoistnej blokadzie. W celu uzyskania dostępu będą wymagać ponownego uwierzytelnienia.
Microsoft 365
Solaris Bus&Coach usprawnił działanie firmy dzięki Microsoft 365!
Zobacz case study
Chętnie dzielimy się wiedzą

Masz pytania?
Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Supremo oraz rozwiązań chmurowych Microsoft, skontaktuj się z nami.

Przesłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności Supremo Sp. z o.o.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak :(